Portal Aktywni.pl korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich przyjmowanie. Zapoznaj się z naszą polityką cookies. Zamknij powiadomienie.

Aktywna strefa Forum

Zaloguj się przez Facebooka

Inne »
» 3. Ogólnopolski Kongres Animatorów Sportu przed nami!
Której lepiej w miniówce? Wybierz!
vs


Aktywne pojedynki: zobacz rankingi zdjęć »
rozstrzygaj pojedynki
dodawaj zdjęcia
sprawdź kto wygrał

3. Ogólnopolski Kongres Animatorów Sportu przed nami!

Autor: AKTYWNI.PL  Data publikacji: 2015-11-17

Tagi: aktywność, kongres animatorów sportu, lider animator

Brak aktywności fizycznej zabija pół miliona Europejczyków rocznie i kosztuje Europę 80 mld euro i 500 tys. istnień ludzkich. 25 proc. dorosłych Europejczyków nie podejmuje aktywności fizycznej w zalecanym przez WHO wymiarze 20 minut dziennie. W Polsce odsetek ten wynosi 18 proc. W grupie wiekowej 11-15 lat, dla której rekomendowany dzienny czas ruchu wynosi 60 min, zaleceń WHO nie spełnia ponad 80 proc. dzieci.

Galeria artykułu

Zapraszamy na 3. Ogólnopolski Kongres Animatorów Sportu poświęcony praktycznym stronom promocji aktywności fizycznej i sportu w społecznościach lokalnych.

Kongres odbędzie się 27 listopada 2015 r. w godzinach 16:00 - 20:00 w Centrum Olimpijskim w Warszawie, ul. Wybrzeże Gdyńskie 4.


WSTĘP WOLNY!

Pierwszych 200 zarejestrowanych uczestników Kongresu otrzyma dysk sensoryczny Thera-Band, który będzie wykorzystywany podczas warsztatów poświęconych poprawie reakcji równoważnych oraz stabilizacji stawów kończyn dolnych i kręgosłupa.Kongres już po raz trzeci spotka ze sobą ludzi związanych z aktywnością fizyczną i sportem, którzy realizują lub chcą realizować projekty zachęcające do ruchu ludzi w każdym wieku.

Zależy nam aby stworzyć przestrzeń do wymiany doświadczeń oraz dostarczać wiedzę i praktyczne narzędzia, które pomogą rozwijać lokalne inicjatywy sportowe w kraju.

W programie tegorocznego Kongresu zaplanowano między innymi:

 

  • Wnioski z raportu „Koszty ekonomiczne braku aktywności fizycznej w Europie" zrealizowanego dla Międzynarodowego Stowarzyszenia Sportu i Kultury ISCA przez Centrum Badań Ekonomicznych i Biznesowych (Cebr) oraz rekomendacje dla niezbędnych do podjęcia działań zaprezentowane przez przedstawiciela Komisji Europejskiej.

  • Warsztaty poświęcone przygotowaniu funkcjonalnemu oraz profilaktyce w sporcie poprowadzone przez najlepszych specjalistów zajmujących się medycyną sportową w Polsce.

  • Wyzwania dla sportu powszechnego z perspektywy Ministerstwa Sportu i Turystyki pozycjonujące aktywność fizyczną jako kluczową w dyskusji o zdrowiu publicznym.

Prezentacje najlepszych lokalnych praktyk - Gala Liderów, czyli uroczyste wręczenie grantów finansowych 20 laureatom programu Lider Animator 2015, nad którym honorowy patronat objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Kongres i Galę Liderów poprowadzi Przemysław Babiarz, dziennikarz sportwy TVP.

Zapraszamy do zapoznania się z programem kongresu www.sportsupport.edu.pl/kongres/program-kongresu.

Rejestracja do dnia 21.11.2015 r. za pośrednictwem naszej strony www.sportsupport.edu.pl/kongres/rejestracja

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA (DECYDUJE KOLEJNOŚĆ REJESTRACJI). Wszelkie pytania prosimy kierować na adres mailowy: biuro@sportsupport.edu.pl lub dzwoniąc pod numer telefonu: +48 607 797 404

Liczymy na Państwa przybycie i udział w Kongresie!

Jeszcze nikt nie dodał tego artykułu do ulubionych
Zaloguj się, aby zapisać w ulubionych

Podziel się swoją opinią!

dodaj komentarz

Kora

2018-01-06 09:54

Cieszę się, że takich imprez jest coraz więcej. Szczerze kibicuje każdej formie dni otwartych - czyli każdej imprezie promującej sport. Zarówno tej większej jak i tym mniejszym. Ostatno byłam na dniu otwartym w https://www.akademiatanca.com… . Bardzo polecam.

Masz konto na portalaktywni.com?

Nie pamiętasz hasła? | Zarejestruj się

Dodaj komentarz

Nie musisz zakładać konta, żeby podzielić się swoją opinią. Dodaj komentarz już teraz.

dodaj komentarz

Dodaj komentarz

imię lub nick: *

wróć

adres e-mail: * (adres e-mail nie będzie widoczny)

wpisz tekst z obrazka *

* - pola wymagane
Polecane na Aktywni.pl
Aktywne Pojedynki
Której lepiej w miniówce? Wybierz!
vs
Reklama
Reklama
Zgłoś uwagi

Zgłoś uwagi do strony Aktywni.pl