Portal Aktywni.pl korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich przyjmowanie. Zapoznaj się z naszą polityką cookies. Zamknij powiadomienie.

Aktywna strefa Forum

Zaloguj się przez Facebooka

Fitness i Siła »
» Anaboliki- klucz do sukcesu!
Który sport jest ciekawszy? Wybierz!
vs


Aktywne pojedynki: zobacz rankingi zdjęć »
rozstrzygaj pojedynki
dodawaj zdjęcia
sprawdź kto wygrał

Anaboliki- klucz do sukcesu!

TREC NUTRITION
Data publikacji: 2011-05-26

Tagi: anabolizm, fitosterole, kreatyna, naturalne anaboliki

Każdy, bez względu na stopień zaawansowania ćwiczeń i staż treningowy potrzebuje dodatkowego wspomagania. To co dla normalnej osoby przyjęte jest za optimum, dla ludzi aktywnych fizycznie jest niewystarczające. Zasada ta dotyczy zarówno tych którzy dopiero zaczynają ćwiczyć, jak i dla wyczynowych sportowców. Dlaczego?

Galeria artykułu

Aktywatory testosteronu
Aktywatory testosteronu to kolejna istotna grupa preparatów anabolicznych. Są to specyficzne, naturalne substancje pochodzenia roślinnego które wpływają na metabolizm testosteronu. Poprzez swoją analogię w budowie do szkieletu najsilniejszego z hormonów anabolicznych wykazują szczególnie wysoką aktywnością anaboliczną. Ich regularne stosowanie pomaga w całkowicie bezpieczny dla zdrowia sposób zwiększyć poziom naturalnego testosteronu. Szczególnie polecane są silnie skoncentrowane naturalne ekstrakty roślinne buzdyganka ziemnego (Tribulus terrestris), żeń-szenia koreańskiego (Korean Panax Ginseng) oraz owsa zwyczajnego (Avena sativa), które zawierają szereg bardzo silnych związków pobudzających i wspierających pracę układu hormonalnego.

Najważniejszą rolę odgrywają tutaj tzw. sterole roślinne (fitosterole), które w specyficzny sposób oddziałują na układ hormonalny. Sterole roślinne  nie tylko warunkują wzrost poziomu i aktywności hormonów płciowych (gł. testosteronu) ale także zapobiegają ich niekorzystnemu działaniu na organizm. Sterole roślinne mogą ulegać bezpośredniej przemianie do hormonów steroidowych, które w dalszej kolejności silnie aktywują wewnątrzkomórkowy mechanizm anaboliczny. Substancje te blokują również specjalne enzymy, które mogą niszczyć lub przekształcać krążący we krwi testosteron w inne związki lub hormony.

Kup odżywki i suplementy w TREC NUTRITION w sklepie Sportnet.pl

Dodatkowo sterole roślinne mogą wiązać w krwiobiegu białka które „wyłapują” testosteron i osłabiają jego anaboliczny wpływ na rozwój masy mięśniowej. Tak więc, te niezwykle cenne i aktywne związki roślinne z jednej strony zwiększają poziom testosteronu, z drugiej czuwają, by hormon ten jak najdłużej utrzymywał swoją aktywność w organizmie.  Istotną rolę w procesie syntezy testosteronu odgrywają również minerały, ich niedobory powodują poważne zaburzenia w metabolizmie hormonalnym, co skutkuje spadkiem wydolności treningowej. Cynk i magnez biorą czynny udział niemal na wszystkich etapach produkcji testosteronu. Cynk wpływa ponadto na zwiększenie wrażliwości na testosteron, a także bierze udział w zwiększeniu produkcji insulinopodobnego czynnika wzrostu (IGF-1). Szczególnie wysoką skutecznością w regulacji gospodarki hormonalnej odznaczają się chelaty cynkowo – magnezowe (ZMA).

Aminokwasy anaboliczne
Aminokwasy to cząstki wchodzące w skład budowy białek. Jest ich dwadzieścia i mogą się rozmaicie ze sobą łączyć, tworząc w organizmie niezliczoną ilość różnych białek. Wiele z nich nie tylko wspomaga budowę mięśni poprzez dostarczanie budulca, ale także posiada dodatkową zdolność stymulowania anabolizmu. Takimi szczególnymi właściwościami odznaczają się między innymi L-arginina i aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach bocznych (BCAA). Mogą one występować jako niezależne suplementy lub wchodzić w skład bardziej zaawansowanych preparatów zawierających szereg innych substancji usprawniających procesy anaboliczne lub antykataboliczne.

L-arginina jest aminokwasem biorącym udział w różnorodnych procesach metabolicznych – odgrywa ważną rolę anaboliczną, detoksykacyjną i antykataboliczną. Przyspiesza podziały komórek, odpowiada za wzrost potencji i płodność, wzmacnia system odpornościowy, serce i układ krążenia. W jaki sposób L-arginina pobudza anabolizm? Istnieje kilka mechanizmów anabolicznego działania L-argininy. Przede wszystkim arginina zwiększa poziom kilku istotnych hormonów anabolicznych, a w szczególności hormonu wzrostu (GH) i insuliny. Jednocześnie jest także związkiem wyjściowym do produkcji kreatyny – substancji o silnych właściwościach anabolicznych, a także prekursorem tlenku azotu (NO). Wytwarzany pod wpływem suplementacji L-argininą tlenek azotu zwiększa wytwarzanie specjalnych przekaźników (nukleotydów cyklicznych), które odgrywają istotną rolę w procesie pobudzania syntezy białek ustrojowych. L-arginina wpływając na rozszerzenie naczyń krwionośnych usprawnia przepływ krwi z tlenem i składnikami odżywczymi, przyspieszając tym samym dopływ aminokwasów do mięśni, co stwarza optymalne środowisko do przebiegu wszystkich procesów anabolicznych.

Kolejną grupą aktywnych anabolicznie aminokwasów stanowią te cząsteczki, które w posiadają rozgałęzione boczne łańcuchy. BCAA to trzy niezbędne dla naszego organizmu aminokwasy L-leucyna, L-walina, i L-izoleucyna. Są naturalnym składnikiem pokarmów bogatych w białko. Stanowią ok. 35% wszystkich aminokwasów znajdujących się w mięśniach, dlatego są ważnym składnikiem budulcowym tkanki mięśniowej. Zapotrzebowanie na BCAA w sporcie jest więc wysokie, bez względu na rodzaj prowadzonego treningu. Aminokwasy rozgałęzione mogą być wykorzystywane przez organizm jako źródło energii, środek stymulujący wzrost włókien mięśniowych oraz wspomagający ich ochronę, co często wykorzystywane jest w sportach siłowych i kulturystyce. BCAA przyjmowane przed treningiem stymulują działanie hormonów odpowiedzialnych za anabolizm a także bezpośrednio wpływają na poprawę bilansu azotowego. Jednocześnie hamują proces degradacji białek mięśniowych. Szczególne właściwości anaboliczne posiada L-leucyna który stymuluje złożone mechanizmy komórkowe odpowiedzialne za proces syntezy białek. Jednocześnie posiada zdolność aktywowania najsilniejszego hormonu anabolicznego – insuliny, co w efekcie przyczynia się do szybkiego przyrostu masy mięśniowej.

Anaboliki – klucz do sukcesu!
Jak do każdej ważnej rzeczy w życiu również do zagadnienia treningu musimy podejść profesjonalnie. Każda nawet najmniejsza aktywność fizyczna niesie za sobą poważne zmiany w metabolizmie i zwiększa zapotrzebowanie na kluczowe składniki żywieniowe. Stosowanie preparatów o działaniu anabolicznym prowadzi nie tylko do szybszego wzrostu masy mięśniowej, ale również sprzyja właściwej regeneracji włókienek kurczliwych. Stosowanie anabolików pozwala osiągnąć lepsze rezultaty w każdej dyscyplinie sportowej, nie tylko w kulturystyce i sportach siłowych. Pamiętajmy o tym że gdy wspomagamy anabolizm, to jednocześnie hamujemy procesy kataboliczne, które są nieuniknionym efektem każdego ciężkiego treningu. Odpowiedni poziom przewagi anabolizmu nad katabolizmem to klucz do sukcesu w każdym sporcie.

1 osób dodało "Anaboliki- klu…" do ulubionych (kto?)
Zaloguj się, aby zapisać w ulubionych
Szymon Piński

Szymon

Toruń

Podziel się swoją opinią!

dodaj komentarz
Michał N

Michał

Warszawa

2017-10-11 23:25

Chcesz zbudować fantastyczną muskulaturę? Chcesz spalić zbędny tłuszcz? Chcesz spełnić swoje kulturystyczne marzenie? Chcesz stać się prawdziwą bestią? Chcesz stać się sławny i bogaty? Chcesz zdobyć podziw pięknych kobiet i zazdrość wszystkich mężczyzn na Świecie? Już teraz możesz to zrobić, bo rozwiązanie na, które od dawna czekasz… Jest teraz na wyciągnięcie ręki!!! Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl Igor Mieńkowski, twórca PAKIETU DZIK zaprasza Cię do przeżycia niesamowitej przygody! PAKIET DZIK to według wielu firm z branży sportu, zdrowia i suplementacji największa REWOLUCJA NA RYNKU trenerskim. PAKIET DZIK to jedyne tak skuteczne rozwiązanie w całej Polsce i Europie, które pozwala Ci w ciągu zaledwie tygodnia spalić tłuszcz i zbudować potężną muskulaturę! Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl PAKIET DZIK to jedyne rozwiązanie w Polsce i Europie w którym razem z planem treningowym, dietą i suplementacją otrzymujesz sekretną wiedzę opracowaną przez specjalistów, podzieloną na etapy kiedy masz ją stosować. Ta wiedza jest dostępna tylko dla wybranych. To wszystko pozwala Ci wreszcie na ekstremalnie skuteczną i szybką przemianę! Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl Polecam:)

Masz konto na portalaktywni.com?

Nie pamiętasz hasła? | Zarejestruj się

Dodaj komentarz

Nie musisz zakładać konta, żeby podzielić się swoją opinią. Dodaj komentarz już teraz.

dodaj komentarz

Dodaj komentarz

imię lub nick: *

wróć

adres e-mail: * (adres e-mail nie będzie widoczny)

wpisz tekst z obrazka *

* - pola wymagane
Polecane na Aktywni.pl
Aktywne Pojedynki
Który sport jest ciekawszy? Wybierz!
vs
Reklama
Reklama
Zgłoś uwagi

Zgłoś uwagi do strony Aktywni.pl