Portal Aktywni.pl korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich przyjmowanie. Zapoznaj się z naszą polityką cookies. Zamknij powiadomienie.

Aktywna strefa Forum

Zaloguj się przez Facebooka

Taniec »
Wszystkie
» Bachata - krok w parach
Który brzuch lepszy? Wybierz!
vs


Aktywne pojedynki: zobacz rankingi zdjęć »
rozstrzygaj pojedynki
dodawaj zdjęcia
sprawdź kto wygrał

Bachata - krok w parach

Autor: Katarzyna Gołębiowska  Data publikacji: 2009-11-24

Tagi: bachata, kroki bachaty, taniec latynoski, tańczyć bachatę Taniec

Galeria artykułu

Taniec latonoski nie byłby tak fascynujący gdyby nie dało się go tańczyć w parach. Bachata jest idealnym stylem, w którym nie tylko nie ma sztywno określonych zasad, ale po pewnym czasie zanikają też ograniczenia dotyczące odległości między partnerami...

Jeśli już wiecie co to bachata i znacie jej rytm, to przyszedł czas aby spróbować swoich sił na parkiecie. Pokażemy jak zastosować krok podstawowy w parach.

Stając na przeciw siebie, mężczyzna kładzie prawą dłoń na łopatce partnerki. Tu apel do panów i mała powtórka z biologii: łopatka nie równa się talia ani pośladki...
Lewą dłoń partner układa w kształt litery "V", a partnerka zawiesza na niej swoją prawą dłoń. Kierunek, w którym zaczyna się tańczyć nie jest istotny, choć zasada mówi, że mężczyzna zaczyna od lewej nogi, a w konsekwencji kobieta od prawej.

Para zaczyna razem licząc w rytmie "na raz", robiąc krok i dostawiając drugą nogę "na dwa". Kolejny krok "na trzy". Na "cztery" zaś, stawiamy tzw. tap czyli z akcentem, w miejscu. Po nauczeniu się rytmicznego przemieszczania w obie strony, robiąc tap- dodaje się biodro. Tu przydają się umiejętności body movement.

Potem już można trochę pofantazjować, gdyż bachata nie ma nienaruszalnych reguł. Robiąc krok podstawowy można obracać się w parze robiąc koło, a także do przodu i do tyłu. Można więc podróżować po parkiecie zachowując rytm kroku podstawowego.

Gdy poczujecie się pewnie w tych konfiguracjach, a przede wszystkim- jeśli wiecie na ile możecie sobie pozwolić względem partnera/partnerki, można zmniejszyć dystans między osobami. Najbardziej zmysłowy jest taniec partnerów niemal stykających się biodrami, gdy noga kobiety znajduje się między nogami partnera i odwrotnie..
Powodzenia!

Jeszcze nikt nie dodał tego artykułu do ulubionych
Zaloguj się, aby zapisać w ulubionych

Masz konto na portalaktywni.com?

Nie pamiętasz hasła? | Zarejestruj się

Dodaj komentarz

Nie musisz zakładać konta, żeby podzielić się swoją opinią. Dodaj komentarz już teraz.

dodaj komentarz

Dodaj komentarz

imię lub nick: *

wróć

adres e-mail: * (adres e-mail nie będzie widoczny)

wpisz tekst z obrazka *

* - pola wymagane
Polecane na Aktywni.pl
Aktywne Pojedynki
Który brzuch lepszy? Wybierz!
vs
Reklama
Reklama
Zgłoś uwagi

Zgłoś uwagi do strony Aktywni.pl