Portal Aktywni.pl korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich przyjmowanie. Zapoznaj się z naszą polityką cookies. Zamknij powiadomienie.

Aktywna strefa Forum

Zaloguj się przez Facebooka

Inne »
» Buggykiting
Który lepszy? Wybierz!
vs


Aktywne pojedynki: zobacz rankingi zdjęć »
rozstrzygaj pojedynki
dodawaj zdjęcia
sprawdź kto wygrał

Buggykiting

Autor: Max Makowski  Data publikacji: 2009-06-18

Tagi: buggy, buggykiting, kite

Galeria artykułu

Jednym z haseł spotkania z buggykitingiem na Polach Marsowych było popularne wśród fanów tego sportu powiedzenie „Pray For Wind".

Każdy kto był obecny w dniu 13 czerwca 2009 roku na imprezie organizowanej przez Buggykiting.pl, mógł bez wątpienia stwierdzić, że mieszkańcy Wrocławia potrafią czynić cuda. Po kilku dniach burz i ulew niebo rozstąpiło się nad polami przy Paderewskiego, a siła wiatru dochodziła w porywach do 6 stopni w skali Beauforta. To wymarzone warunki do nauki puszczania latawców typu „power kite" i bliższego poznania sportu, polegającego na żeglowaniu po lądzie.

Przez cztery godziny trwania imprezy stężenie adrenaliny w organizmach uczestników powodowało entuzjastyczne okrzyki typu: cyt. „Aleee jaaazda!", „Wooow!", „Ja chcę jeszcze!". Wrocławianie przychodzili całymi rodzinami, w parach lub grupach zorganizowanych. Najwdzięczniejszą była jednak grupa z domu dziecka. Po kilku słowach wprowadzenia, wyjaśnieniu zasad panujących podczas puszczania latawców, 6-7 letni „piloci" samodzielnie szybowali nad murawą AWF. Były też osoby, które przyniosły własne latawce w celu doszkolenia swoich umiejętności pod fachowym okiem instruktorów. Niektórzy odważyli się nawet na rejs po Polach Marsowych na tylnim siedzeniu wózka buggy pilotowanego przez instruktora.

Była to pierwsza impreza Buggykiting.pl w Polsce. Następne spotkania planowane są w Krakowie i Warszawie. Celem spotkań jest promowanie aktywnego wypoczynku opartego na sztuce puszczania latawców pociągowych (power kite) oraz przybliżenie sportu ekstremalnego, zwanego buggykitingiem.

1 osób dodało "Buggykiting" do ulubionych (kto?)
Zaloguj się, aby zapisać w ulubionych
Max Makowski

Max

Warszawa

Podziel się swoją opinią!

dodaj komentarz
Karla Woźniak

Karla

Warszawa

2009-08-20 15:20

Czekam zatem na II imprezę w okolicach stolicy :)Na kiedy rezerwować termin??

Masz konto na portalaktywni.com?

Nie pamiętasz hasła? | Zarejestruj się

Dodaj komentarz

Nie musisz zakładać konta, żeby podzielić się swoją opinią. Dodaj komentarz już teraz.

dodaj komentarz

Dodaj komentarz

imię lub nick: *

wróć

adres e-mail: * (adres e-mail nie będzie widoczny)

wpisz tekst z obrazka *

* - pola wymagane
Polecane na Aktywni.pl
Aktywne Pojedynki
Który lepszy? Wybierz!
vs
Reklama
Reklama
Zgłoś uwagi

Zgłoś uwagi do strony Aktywni.pl