Portal Aktywni.pl korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich przyjmowanie. Zapoznaj się z naszą polityką cookies. Zamknij powiadomienie.

Aktywna strefa Forum

Zaloguj się przez Facebooka

Inne »
» Cechy dobrego trenera
Który brzuch piękniejszy? Wybierz!
vs


Aktywne pojedynki: zobacz rankingi zdjęć »
rozstrzygaj pojedynki
dodawaj zdjęcia
sprawdź kto wygrał

Cechy dobrego trenera

Autor: Robert Lamparski  Data publikacji: 2008-09-25

Tagi: cechy trenera, dobry trener, szkolenie, trener Sport młodzieżowy

Galeria artykułu

Dobry trener charakteryzuje się stanowczością i cierpliwością. Niekiedy zachowanie poszczególnych uczestników odbiega od zasad i regulaminu przyjętego na danej sali, dlatego dobry trener powinien jak najszybciej eliminować takie zachowania w celu zachowania ciągłości i nie rozbijania zajęć.

Argumentacja w tym przypadku powinna być silna i stanowcza. Dobry trener jest życzliwy i posiada indywidualny stosunek do każdego zawodnika. Powinien wyzwalać dobre emocje, jego kreatywność pozwoli w sposób zdecydowany zmotywować zawodników do rywalizacji sportowej. Ważnym czynnikiem jest umiejętność przyznawania się do popełnionych błędów, pozwoli to w przyszłości potwierdzić wiarygodność trenera i uniknąć ewentualnych konfliktów. Obowiązkiem trenera jest przychodzenie na zajęcia punktualnie, złym obyczajem jest spóźnianie się gdziekolwiek. Operowanie głosem i przekazywanie jasnych, treściwych, krótkich komunikatów jest gwarancja dobrego zrozumienia się trenera z grupą. Dobry trener powinien cały czas podnosić własne kwalifikacje i doszkalać się. Nie powinien patrzyć na swoja prace przez pryzmat pieniędzy, należy utworzyć miedzy grupą, a trenerem więź. Zawodnik powinien mu ufać i nie bać się mówić mu o swoich problemach, gdyż często trener jest mediatorem na linii dziecko- rodzic, dziecko- szkoła. Ważnym czynnikiem jest wyciąganie odpowiednich wniosków po zaistniałych porażkach.

- głęboka wiedza poparta doświadczeniem
- umiejętność słuchania
- wewnętrzna motywacja
- charyzma
- wyciąganie wniosków
- umiejętność obserwacji
- odporność na stres
- empatia i otwartość
- umiejętność radzenia sobie z oporem i zastrzeżeniami
- myślenie systemowe
- wyciąganie wniosków
- przekazywanie informacji zwrotnej (w tym krytyki)

1 osób dodało "Cechy dobrego …" do ulubionych (kto?)
Zaloguj się, aby zapisać w ulubionych
Dawid Stefke

Dawid

Wejherowo

Podziel się swoją opinią!

dodaj komentarz
Kamil Jazienicki

Kamil

Polska

2013-05-23 10:13

Zapraszam na skuteczne i efektywne treningi - Kamil Jazienicki TRENER PERSONALNY - OSOBISTY, Oława, Wrocław i okolice. http://www.lifefit.pl/, biuro@lifefit.pl, 665 818 735

Kaziu

2013-12-14 19:27

Powiem tak, to mrzonki. W ŁKS koszykówka męska jest trener Radosław D. trenuje grupę juniorów i każdy wie (nawet zawodnicy), że powyższe cechy jego na pewno nie dotyczą. Jest ignorantem, osobą, która w ogóle nie interesuje się swoimi podopiecznymi. Liczy się tylko wynik, a wyszkolenie zawodnika jest na ostatnim miejscu. Wynik, wynik, wynik, nawet jakby z 12 graczy miało grac tylko pięciu. Szkoda, że tacy ludzie są i nazywają się trenerami, dla mnie są to osoby, które maja uprawnienia trenera i na tym powinni zakończyć. Ten trener nie potrafi wysłuchać zawodnika, nie potrafi przekazać wiedzy, nie jest empatyczny, ba nawet nie wita się z zawodnikami, co w brew pozorom jest ważne, by stworzyć jakąś więź w drużynie. Tragedia, a nie trener.

jash

2018-02-23 08:53

Dlatego polecam zajrzeć do tego artykułu https://lepszytrener.pl/blog-… Jarek jest super trenerem i warto dowiedzieć się więcej na jego temat :)

Masz konto na portalaktywni.com?

Nie pamiętasz hasła? | Zarejestruj się

Dodaj komentarz

Nie musisz zakładać konta, żeby podzielić się swoją opinią. Dodaj komentarz już teraz.

dodaj komentarz

Dodaj komentarz

imię lub nick: *

wróć

adres e-mail: * (adres e-mail nie będzie widoczny)

wpisz tekst z obrazka *

* - pola wymagane
Polecane na Aktywni.pl
Aktywne Pojedynki
Który brzuch piękniejszy? Wybierz!
vs
Reklama
Reklama
Zgłoś uwagi

Zgłoś uwagi do strony Aktywni.pl