Portal Aktywni.pl korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich przyjmowanie. Zapoznaj się z naszą polityką cookies. Zamknij powiadomienie.

Aktywna strefa Forum

Zaloguj się przez Facebooka

Fitness i Siła »
» Ciekawy trening jogi, który zyskał dużą sławę
Który brzuch piękniejszy? Wybierz!
vs


Aktywne pojedynki: zobacz rankingi zdjęć »
rozstrzygaj pojedynki
dodawaj zdjęcia
sprawdź kto wygrał

Ciekawy trening jogi, który zyskał dużą sławę

Autor: AKTYWNI.PL  Data publikacji: 2013-03-26

Tagi: astanga, fitness, joga

Astanga to niezwykle popularna odmiana jogi. Dzięki skoncentrowaniu w niej różnych form treningu zyskała uznanie wśród szerokiej rzeszy osób. Jej walory doceniły gwiazdy, które zakochały się w tej aktywności.

Galeria artykułu

Czym jest astanga?

Astanga (asthanga) inaczej zwana Power Yoga, Yoga dynamiczna albo „joga tańczących oddechów" ma swoje korzenie w Mysore, czyli na obszarze południowych Indii. Niezwykłą popularność zawdzięcza połączeniu w jedną aktywność różnych form treningu, m.in. tańca i medytacji. Zajęcia astangi to jednocześnie efekt sauny i masażu, które przyczyniają się do oczyszczenia ciała.

Co może zapewnić Asthanga Yoga?

Jak było już wspomniane, astanga yoga łączy w sobie różne formy treningowe i relaksacyjne. Dzięki temu idealnie wpływa na całe ciało, jak również i na duszę. W skład astangi wchodzi:

- taniec, który jest podstawą całego treningu. Astanga yoga to joga choreograficzna, w której taniec asan wiedzie prym od pierwszego do ostatniego oddechu,

- medytacja, czyli wspaniała forma relaksacyjna. W tym wypadku medytacja odbywa się w ruchu. Dzięki połączeniu w jedno oddechu, ciała i umysłu prowadzi do najwyższej formy scalenia i samopoznania,

- zabawa, ponieważ ten rodzaj treningu dostarczy wiele uśmiechu i dobrej energii. Poprzez przyjemność, którą odczuwamy w czasie wykonywania ćwiczeń, możemy doskonalić swoje umiejętności,

- prawdziwy trening, a to dzięki temu, że jest połączeniem różnych dyscyplin sportowych. Dzięki temu wpływa na naszą ogólną kondycję.

Ponadto, astanga yoga ma działanie zbliżone do tego, co oferuje sauna. Poprzez intensywność wpływa do rozpalenia ciała, następnie wypacania toksyn, które uwalniane są z każdym wydechem. Dzięki temu oczyszczamy się z tego co stare i zepsute, a wzbogacamy się o to co nowe i świeże.

Warto poznać astangę i jej wspaniałe działanie!

Jeszcze nikt nie dodał tego artykułu do ulubionych
Zaloguj się, aby zapisać w ulubionych

Masz konto na portalaktywni.com?

Nie pamiętasz hasła? | Zarejestruj się

Dodaj komentarz

Nie musisz zakładać konta, żeby podzielić się swoją opinią. Dodaj komentarz już teraz.

dodaj komentarz

Dodaj komentarz

imię lub nick: *

wróć

adres e-mail: * (adres e-mail nie będzie widoczny)

wpisz tekst z obrazka *

* - pola wymagane
Polecane na Aktywni.pl
Aktywne Pojedynki
Który brzuch piękniejszy? Wybierz!
vs
Reklama
Reklama
Zgłoś uwagi

Zgłoś uwagi do strony Aktywni.pl