Portal Aktywni.pl korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich przyjmowanie. Zapoznaj się z naszą polityką cookies. Zamknij powiadomienie.

Aktywna strefa Forum

Zaloguj się przez Facebooka

Inne ciekawostki
» Co 10 pracownik może oglądać sport w pracy
Która narciarka lepsza? Wybierz!
vs


Aktywne pojedynki: zobacz rankingi zdjęć »
rozstrzygaj pojedynki
dodawaj zdjęcia
sprawdź kto wygrał

Co 10 pracownik może oglądać sport w pracy

Autor: AKTYWNI.PL  Data publikacji: 2012-06-24

Tagi: rozgrywki sportowe, sport w pracy, sport w tv, wydarzenia sportowe

Jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez wiodący portal kariery Monster, 11% szefów pozwala śledzić rozgrywki sportowe podczas pracy. Ponad połowa pracowników nie jest jednak zainteresowanych tego typu atrakcjami. Co czwarty przełożony nie wyraża na to zgody. Natomiast 7% pracowników łamie zakaz oglądając mecze w ukryciu.

Galeria artykułu

Jak pokazuje ankieta Monster Worldwide Europejczycy nie myślą o sporcie tak często jak Amerykanie. Ponad połowa pracowników w Europie nie jest zainteresowanych oglądaniem sportu w pracy. Podobne zdanie ma 45% Amerykanów. Spośród Europejczyków Niemcy należą do tych nacji, które najrzadziej przerywają pracę, aby obejrzeć wydarzenia sportowe. Aż 79% z nich nie jest tym zainteresowana.

Najbardziej pobłażliwi szefowie są z USA, Meksyku i Wielkiej Brytanii. W tych krajach 13% przełożonych pozwala emocjonować się sportem w pracy.  Natomiast w Niemczech tylko 6% pracodawców daje szansę pracodawcom na śledzenie rozgrywek w firmie.

Najbardziej surowe zasady obowiązują w Wielkiej Brytanii, gdzie aż 39% pracowników nie może sobie pozwolić na sportowe emocje w pracy. Jednak wiele zapalonych kibiców podejmuje ryzyko i śledzi rozgrywki sportowe - robi tak 9% Kanadyjczyków, 8% Brytyjczyków i Amerykanów. 

- Emocje związane ze zmaganiami sportowymi, szczególnie tymi międzynarodowymi, mogą zbliżyć pracowników do siebie oraz podnieść morale w zespole - mówi Charles Prudy, ekspert monster.com. - Menadżer, który obawia się o spadek produktywności w pracy w trakcie turnieju, może wprowadzić system częstego raportowania z postępu pracy. Należy także pamiętać, że nie wszyscy pracownicy są fanami sportowymi. Ponadto warto przypomnieć, że prowadzenie zakładów sportowych w firmie jest nielegalne.

Dodatkowe Informacje:

Wyniki Globalnego Badania Monstera pochodzą z ankiety przeprowadzonej wśród użytkowników portalu kariery Monster w dniach 2-16 kwietnia 2012. Jedna osoba mogła udzielić tylko jednej odpowiedzi. Globalne Badanie Monstera jest produktem firmy Monster Worldwide, Inc. Jest to cykl ankiet internetowych kierowanych do użytkowników na różne tematy związane z karierą, gospodarką oraz sytuacją zawodową.

Jeszcze nikt nie dodał tego artykułu do ulubionych
Zaloguj się, aby zapisać w ulubionych

Masz konto na portalaktywni.com?

Nie pamiętasz hasła? | Zarejestruj się

Dodaj komentarz

Nie musisz zakładać konta, żeby podzielić się swoją opinią. Dodaj komentarz już teraz.

dodaj komentarz

Dodaj komentarz

imię lub nick: *

wróć

adres e-mail: * (adres e-mail nie będzie widoczny)

wpisz tekst z obrazka *

* - pola wymagane
Aktywne Pojedynki
Która narciarka lepsza? Wybierz!
vs
Reklama
Reklama
Zgłoś uwagi

Zgłoś uwagi do strony Aktywni.pl