Portal Aktywni.pl korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich przyjmowanie. Zapoznaj się z naszą polityką cookies. Zamknij powiadomienie.

Aktywna strefa Forum

Zaloguj się przez Facebooka

Fitness i Siła »
» Ćwiczenia dla kobiet w ciąży
Który przystojniejszy? Wybierz!
vs


Aktywne pojedynki: zobacz rankingi zdjęć »
rozstrzygaj pojedynki
dodawaj zdjęcia
sprawdź kto wygrał

Ćwiczenia dla kobiet w ciąży

Autor: Oliwia Zbieć  Data publikacji: 2009-04-09

Tagi: ciąża, sport w ciąży, w ciąży, ćwiczenia w ciąży

Galeria artykułu

Ze względu na zdrowie, zarówno przyszłej mamy jak i dziecka, ruch w ciąży jest bardzo ważny. Pomaga utrzymać skórę w dobrej kondycji, zapobiega powstawaniu rozstępów i bólom kręgosłupa. Ćwiczenia w tym szczególnym okresie, są permanentnym czynnikiem wpływającym na szybki powrót do pięknej sylwetki po porodzie.

Każdą aktywność uzgadniamy z lekarzem. Oczywiście wszystko z umiarem i w odpowiednio kontrolowanej intensywności. Warto unikać sportów, które grożą upadkiem. Ćwiczenia staną się nawykiem, jeśli zaczniemy je jak najwcześniej. Warto zatem skupić się na tych partiach ciała, które są narażone na ból spowodowany przeciążeniem. Są to nogi, mięśnie karku i kręgosłupa. Dlatego zalecane są krótkie spacery, ćwiczenia na piłkach i na macie. W okresie ciąży można również wzmacniać ręce, używając hantelków. Ćwiczenie natomiast nie powinno sprawiać bólu i być zbyt intensywnym wysiłkiem dla organizmu. Coraz więcej klubów fitness oferuje programy dla przyszłych mam. Warto w okresie ciąży skorzystać z tego typu oferty. W okresie ciąży warto zamienić krzesło na piłkę gimnastyczną, która może również służyć do indywidualnych ćwiczeń w domu. Koszt zakupu nie jest duży, a piłka będzie służyć zarówno dla mam jak i dzieci. Oto przykładowa lekcja, którą możemy wykonać w domu.

Jeszcze nikt nie dodał tego artykułu do ulubionych
Zaloguj się, aby zapisać w ulubionych

Masz konto na portalaktywni.com?

Nie pamiętasz hasła? | Zarejestruj się

Dodaj komentarz

Nie musisz zakładać konta, żeby podzielić się swoją opinią. Dodaj komentarz już teraz.

dodaj komentarz

Dodaj komentarz

imię lub nick: *

wróć

adres e-mail: * (adres e-mail nie będzie widoczny)

wpisz tekst z obrazka *

* - pola wymagane
Polecane na Aktywni.pl
Aktywne Pojedynki
Który przystojniejszy? Wybierz!
vs
Reklama
Reklama
Zgłoś uwagi

Zgłoś uwagi do strony Aktywni.pl