Portal Aktywni.pl korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich przyjmowanie. Zapoznaj się z naszą polityką cookies. Zamknij powiadomienie.

Aktywna strefa Forum

Zaloguj się przez Facebooka

Wodne »
» Dobór okularków pływackich
Który skoczek lepszy? Wybierz!
vs


Aktywne pojedynki: zobacz rankingi zdjęć »
rozstrzygaj pojedynki
dodawaj zdjęcia
sprawdź kto wygrał

Dobór okularków pływackich

plywaj.sklep.pl
Data publikacji: 2011-01-10

Tagi: okularki do pływania, okularki pływackie, szwedki

Galeria artykułu

Wybierając się na basen, jezioro, bądź morze warto zastanowić się nad wyborem prawidłowych okularów pływackich. Na rynku dostępna jest bardzo szeroka oferta okularków. Niestety, o ich wyborze często decyduje wygląd, a nie prawidłowy dobór.

Decydując się na zakup okularków pływackich należy zacząć od określeniu celu ich stosowania. Jak często chodzimy na basen? Czy potrzebne nam są małe okularki pływackie, czy tez wygodniejsze większe okulary z regulowaną gumką, zmiennym noskiem? W tym miejscu dokonajmy podziału na okularki dla dzieci i dorosłych.

Okularki dostępne dla dzieci występują w różnych ciekawych jasnych kolorach. Przy ich wyborze podobnie jak we wszystkich innych przypadkach należy kierować się dobrym ich przyleganiem do oka. Jak to sprawdzić? Należy przyłożyć i docisnąć okularki do oczu. Prawidłowo dobrane okularki "przyssają" się i nie odkleją przez pewien czas.

Drugim czynnikiem wyboru okularków jest ich dobór ze względu na wytrzymałość. Najbardziej trwałe są okularki ze stałym noskiem. Są one odporne na wszelkie uderzenia mechaniczne ( Agila JR 033, Agila JR aqua, Alta, Amari, Creek aqua, Creek silv , Dolphin gree, Dolphin grey, Scroll aqua, Scroll blue). Jednakże gdy ciężko jest dobrać tego typu okularki ze względu na rozstaw oczu, mały bądź większy nos, ciekawą opcją będą bardziej uniwersalne okularki z regulowanym noskiem ( Accent niebieski, Adria niebieski, Alert różowy). Regulowana gumka służy głównie do podtrzymania okularków. Nie należy jej zbyt mocno naciągać. Gumka mocno zaciśnięta spowoduje, że wokół oczu odciśnie się kształt  okularków. Stąd też prosty wniosek: jeśli okularki mają mocno naciągniętą gumkę a woda cieknie, oznacza to, że okularki są nieprawidłowo dobrane.
 
Okularki dla dorosłych i młodzieży to już wyższa półka ( Aqualight black, Aqualight white, Barracuda czarne, Billow czarne, Billow orange, Breaker, Challenge czarny, Diver blue, Diver silver, Kayode black, Protrainer black, Protrainer blue, Swimmer SMO). W miarę podwyższania umiejętności pływackich można zastanowicć się nad zakupem mniejszych, bądź też bardziej opływowych okularków.

Profesjonalne okularki pływackie
to tzw. szwedki ( Sprint biały, Sprint  niebieski, Ciri czarny, Ciri niebieski, Compact niebieski). Są to specjalne okularki bez gumek wokół oczu. Okularki te dobiera każdy pływak do swoich oczu. Indywidualny dobór pozwala regulować osłonięty sznurek bądź też wymienne noski. Profesjonalne "szwedki" występują bez gumki, bądź też z gumką nie przywiązaną do okularków. Gumkę wiąże się indywidualnie w zależności od potrzeb na  dany wymiar. Oczywiście występują już "szwedki" z małą silikonową uszczelką wokół oczu. To rozwiązanie polecamy wszystkim tym, którzy mają problemy z doborem "szwedek" bez uszczelek. Należy jednak pamiętać, że szwedki to już profesjonalizm, jeśli chodzi o pływanie.
 
Jak zakładać okularki? Zaczyna się zawsze od oczu. Jedną ręką należy przyłożyć okularki do oczu, a drugą chwycić gumkę i nałożyć na głowę. Nie należy dotykać wewnętrznej powierzchni okularków, która jest pokryta specjalną substancją zapobiegającą parowaniu.

Okularki pływackie wymagają konserwacji. Po wizycie na basenie należy przemyć okularki pod bieżącą wodą i pozostawić do wyschnięcia. Oczywiście z dala od źródeł ciepła. Wszystko to ze względu na gumowe i silikonowe elementy okularków. Guma zachowa wówczas większą trwałość i wytrzymałość na rozciągnięcie oraz będzie lepiej przylegać do oczu.

Jeszcze nikt nie dodał tego artykułu do ulubionych
Zaloguj się, aby zapisać w ulubionych

Masz konto na portalaktywni.com?

Nie pamiętasz hasła? | Zarejestruj się

Dodaj komentarz

Nie musisz zakładać konta, żeby podzielić się swoją opinią. Dodaj komentarz już teraz.

dodaj komentarz

Dodaj komentarz

imię lub nick: *

wróć

adres e-mail: * (adres e-mail nie będzie widoczny)

wpisz tekst z obrazka *

* - pola wymagane
Polecane na Aktywni.pl
Aktywne Pojedynki
Który skoczek lepszy? Wybierz!
vs
Reklama
Reklama
Zgłoś uwagi

Zgłoś uwagi do strony Aktywni.pl