Portal Aktywni.pl korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich przyjmowanie. Zapoznaj się z naszą polityką cookies. Zamknij powiadomienie.

Aktywna strefa Forum

Zaloguj się przez Facebooka

Zdrowa forma »
» Dobry traceur
Który sportowiec fajniejszy? Wybierz!
vs


Aktywne pojedynki: zobacz rankingi zdjęć »
rozstrzygaj pojedynki
dodawaj zdjęcia
sprawdź kto wygrał

Dobry traceur

Autor: AKTYWNI.PL  Data publikacji: 2010-04-29

Tagi: parkour, przestrzeń miejska, traceur Zdrowa forma

Galeria artykułu

Poza odpowiednim obuwiem, wygodnym ubraniem i miejską przestrzenią, sprzyjającą aurą potrzebują własnego ciała. Trauceurzy na co dzień zajmują się parkourem. Są młodzi i coraz częściej ich widać w dużych miastach.

Parkour staje się coraz popularniejszy wśród młodych ludzi, to jedna z tych aktywności fizycznych, która odbywa się w mieście. Sprowadza się do jak najszybszego przemieszczania się z miejsca na miejsce. W tym celu korzystają tylko ze swojego ciała, nie mają specjalnego sprzętu do pokonywania utrudnień, za jakie uznaje się barierki, poręcze, murki. Nie daliby rady, gdyby nie mieli wyśmienitej kondycji.

To sport angażujący niemal każdy mięsień ludzkiego ciała. Traceurzy stawiają nie tylko na trening fizyczny, bardzo dobrze znają techniki rozciągania, nie jest im obca rozgrzewka. Poza sprawnością liczy się technika. Wymaga ona wielu godzin monotonnej pracy, by mózg zarejestrował każdą sekwencję ruchu, aby w praktyce wszystko przebiegało płynnie. Najważniejsze, to mieć pewność decydując się na konkretną technikę skoku.

Jest to jeden z nielicznych sportów, w którym nie liczy się rywalizacja. Ważniejsza jest współpraca i wzajemne zaufanie. Traceurzy wzbudzają wciąż ciekawość. Jak sami podkreślają, negatywne postrzeganie ich aktywności wynika z niewiedzy. Ludzie widząc ich skaczących po barierkach odbierają to jako przejaw wandalizmu. A dla nich jest to miejsce treningowe. Nie niszczą, na obecności tych „barier miejskich” bardzo im zależy, do ich pokonywania sprowadza się ten sport.

Coraz częściej traceurzy organizują się w większe grupy, zakładają stowarzyszenia, angażują w życie miasta, z którego się wywodzą. Unikają tłumu, ważniejszy jest dla nich trening w oswojonej przestrzeni. Promują zdrowy tryb życia. W ich szeregi nie trafią osoby nadużywające alkoholu czy nałogowo palące.

Jeszcze nikt nie dodał tego artykułu do ulubionych
Zaloguj się, aby zapisać w ulubionych

Podziel się swoją opinią!

dodaj komentarz

Koro

2017-09-28 14:31

- technika wykonania i metodyka nauczania parkour - historia powstania parkour - definicja parkour i freerun Zapraszam na bloga http://skokzarbuza.pl :)

Masz konto na portalaktywni.com?

Nie pamiętasz hasła? | Zarejestruj się

Dodaj komentarz

Nie musisz zakładać konta, żeby podzielić się swoją opinią. Dodaj komentarz już teraz.

dodaj komentarz

Dodaj komentarz

imię lub nick: *

wróć

adres e-mail: * (adres e-mail nie będzie widoczny)

wpisz tekst z obrazka *

* - pola wymagane
Polecane na Aktywni.pl
Aktywne Pojedynki
Który sportowiec fajniejszy? Wybierz!
vs
Reklama
Reklama
Zgłoś uwagi

Zgłoś uwagi do strony Aktywni.pl