Portal Aktywni.pl korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich przyjmowanie. Zapoznaj się z naszą polityką cookies. Zamknij powiadomienie.

Aktywna strefa Forum

Zaloguj się przez Facebooka

Inne »
» Duński kask dla Dominika - akcja "Stop CO2 Rusz się" w Danii
Który brzuch lepszy? Wybierz!
vs


Aktywne pojedynki: zobacz rankingi zdjęć »
rozstrzygaj pojedynki
dodawaj zdjęcia
sprawdź kto wygrał

Duński kask dla Dominika - akcja "Stop CO2 Rusz się" w Danii

Autor: AKTYWNI.PL  Data publikacji: 2012-01-17

Tagi: dania, dominik dobrowolski, efekt cieplarniany, ekologia, kopenhaga, recykling, stop co2 rusz się Rower

Okres polskiej prezydencji w Unii Europejskiej dobiegł końca 31 grudnia 2011 roku, po którym Dania przejęła przewodnictwo w Unii Europejskiej. Dominik Dobrowolski, znany ekolog i podróżnik, uhonorował to wydarzenie ekologiczną wyprawą pt. "Stop CO2 Rusz się”.

Galeria artykułu

Na rowerze w zimie pokonał 1000 km trasę z Wrocławia do Kopenhagi. Najtrudniejsze do pokonania, jak mówi, były bardzo silne wichury i zacinający deszcz ze śniegiem. Mimo bardzo trudnych warunków pogodowych, wyprawa zakończyła się sukcesem. Polski rowerzysta został uhonorowany przez Premiera Danii zaproszeniem na uroczystość przekazania prezydencji, która odbyła się 11 stycznia w Kopenhadze. Na specjalnym spotkaniu zorganizowanym z Idą Auken, duńską Minister Środowiska, podarowano Dominikowi symbol duńskiej prezydencji – kask rowerowy.

Wyprawa była poparta i objęta patronatem Ambasady Królestwa Danii w Warszawie oraz przez Polską Prezydencję. Głównym partnerem wyprawy była firma Tetra Pak.  W organizacji wyprawy pomagały także: Nordic Consulting & Development Company, Glen Dimplex Polska, Fundacja PlasticEurope Polska oraz Wastes Service Group. Codzienne relacje z trasy dostępne są na stronie http://cycling-recycling.eu/kopenhaga/.

Zimowa wyprawa do Kopenhagi była drugą z cyklu wypraw  pt."Stop CO2 - Rusz się!”. W czerwcu Dominik pokonał na rowerze trasę z Wrocławia do Brukseli, którą nasz serwis relacjonował, inaugurując w ten sposób Polską Prezydencję w Unii. Głównym jego celem była promocja zrównoważonego rozwoju oraz nagłośnienie potrzeby oszczędzania energii - jako najlepszego i prostego sposobu ograniczania emisji CO2. Patronat nad wyprawą objęli m.in. Parlament Europejski, Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Polski Komitet Olimpijski. Wyprawa zakończyła się sukcesem i konferencją prasową na place de Luxenbourg w Brukseli.

Dania od 1 stycznia sprawuje prezydencję w Radzie Unii Europejskiej. Hasło duńskiej prezydencji to "Europa odpowiedzialna, dynamiczna, zielona i bezpieczna". Będzie je realizować najmłodszy rząd w UE. Średnia wieku ministrów w gabinecie Helle Thorning-Schmidt wynosi nieco ponad 40 lat. Do najmłodszych ministrów należy Minister Środowiska Ida Auken (33 lata).

Jeszcze nikt nie dodał tego artykułu do ulubionych
Zaloguj się, aby zapisać w ulubionych

Masz konto na portalaktywni.com?

Nie pamiętasz hasła? | Zarejestruj się

Dodaj komentarz

Nie musisz zakładać konta, żeby podzielić się swoją opinią. Dodaj komentarz już teraz.

dodaj komentarz

Dodaj komentarz

imię lub nick: *

wróć

adres e-mail: * (adres e-mail nie będzie widoczny)

wpisz tekst z obrazka *

* - pola wymagane
Polecane na Aktywni.pl
Aktywne Pojedynki
Który brzuch lepszy? Wybierz!
vs
Reklama
Reklama
Zgłoś uwagi

Zgłoś uwagi do strony Aktywni.pl