Portal Aktywni.pl korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich przyjmowanie. Zapoznaj się z naszą polityką cookies. Zamknij powiadomienie.

Aktywna strefa Forum

Zaloguj się przez Facebooka

Rower »
Wszystkie
» Finisz sezonu z Poland Bike XC w Legionowie
Które nogi piękniejsze? Wybierz!
vs


Aktywne pojedynki: zobacz rankingi zdjęć »
rozstrzygaj pojedynki
dodawaj zdjęcia
sprawdź kto wygrał

Finisz sezonu z Poland Bike XC w Legionowie

Autor: AKTYWNI.PL  Data publikacji: 2013-11-12

Tagi: poland bike, rower, rower górski Rower

Poland Bike drugi raz w tym roku zawitał do Legionowa. W maju z LOTTO Poland Bike Marathon, a tym razem z Poland Bike XC. Trzeci, finałowy etap tego nowego cyklu, organizowanego pierwszy raz przez Grzegorza Wajsa, został rozegrany w pięknej jesiennej i co ważne, słonecznej scenerii. W ostatnich tegorocznych zawodach ścigało się blisko 200 miłośników jazdy na rowerach górskich.

Galeria artykułu

Miasteczko Poland Bike, Biuro Zawodów, start i meta wyścigów znajdowały się w pobliżu Zespołu Szkół nr 1, czyli w miejscu gdzie w 2010 roku Poland Bike Marathon debiutował w Legionowie. Sporo emocji było również po zakończeniu zawodów. W szkolnej hali sportowej odbyła się finałowa dekoracja cyklu Poland Bike XC 2013. Poznaliśmy również zwycięzców prestiżowej klasyfikacji Omnium Poland Bike i konkursu Poland Bike Girls 2013.

Runda w Legionowie liczyła 6,7 km i była pokonywana wielokrotnie w zależności od kategorii wiekowej. Najpierw swoje wyścigi Mini Cross na terenie Miasteczka Poland Bike miały przedszkolaki w wieku 2-4 i 5-7 lat. Potem, już na rundzie wytyczonej w legionowskich lasach, rywalizowali uczniowie szkół podstawowych, gimnazjaliści, młodzież ze szkół średnich, seniorzy, seniorki i kategoria masters.

Na najdłuższej trasie, składającej się z trzech okrążeń, liczącej 20,1 km ścigali się kolarze w kategoriach seniorskich i masters. Wśród mężczyzn wygrał Adam Żuber (Ośka Warszawa), przed Adrianem Jusińskim (Sante BSA Tour) i Jarosławem Wolcendorfem (Jacoobcycles). W gronie kobiet zwyciężyła Anna Klimczuk (Świat Rowerów Kellys Team), wyprzedzając Krystynę Żyżyńską (Mybike) i Ewę Dudę (Świat Rowerów Kellys Team).

W Legionowie nastąpiła finałowa dekoracja, z udziałem wiceprezydenta miasta Piotra Zadrożnego. Prestiżową klasyfikację Omnium Poland Bike 2013 (uwzględniającą starty we wszystkich imprezach Poland Bike, czyli maraton, XC i szosa) wygrali Patryk Białek (SK Bank Team) i Ewa Duda (Świat Rowerów Kellys Team). Gratulujemy!

Finałowy, trzeci etap Poland Bike XC został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Miasta Legionowo oraz Powiatem Legionowskim.

 - Teraz czas na odpoczynek i regenerację po długim sezonie - mówi organizator imprez Poland Bike Grzegorz Wajs. - Nowy sezon 2014 zapowiada się arcyciekawie. Szykujemy niespodzianki. Nasz główny cykl, LOTTO Poland Bike Marathon, będzie składał się z 13-15 etapów. Będzie kilka debiutów. W kalendarzu pojawią się zupełnie nowe miejscowości i atrakcyjne lokalizacje.

 LOTTO Poland Bike Marathon 2013 składał się z prologu i dwunastu etapów. Poland Bike XC 2013 liczył trzy etapy i będzie kontynuowany w 2014 roku. Nowy sezon z Poland Bike będzie niezwykle bogaty. Dziś już wiadomo, że LOTTO Poland Bike Marathon wystartuje w Legionowie, a zakończy się ponownie w warszawskim Wawrze.

 Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

Jeszcze nikt nie dodał tego artykułu do ulubionych
Zaloguj się, aby zapisać w ulubionych

Masz konto na portalaktywni.com?

Nie pamiętasz hasła? | Zarejestruj się

Dodaj komentarz

Nie musisz zakładać konta, żeby podzielić się swoją opinią. Dodaj komentarz już teraz.

dodaj komentarz

Dodaj komentarz

imię lub nick: *

wróć

adres e-mail: * (adres e-mail nie będzie widoczny)

wpisz tekst z obrazka *

* - pola wymagane
Polecane na Aktywni.pl
Aktywne Pojedynki
Które nogi piękniejsze? Wybierz!
vs
Reklama
Reklama
Zgłoś uwagi

Zgłoś uwagi do strony Aktywni.pl