Portal Aktywni.pl korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich przyjmowanie. Zapoznaj się z naszą polityką cookies. Zamknij powiadomienie.

Aktywna strefa Forum

Zaloguj się przez Facebooka

Turystyka »
» Grasski - narty na trawie
Który sportowiec lepszy? Wybierz!
vs


Aktywne pojedynki: zobacz rankingi zdjęć »
rozstrzygaj pojedynki
dodawaj zdjęcia
sprawdź kto wygrał

Grasski - narty na trawie

Autor: Magda Kadłubowska  Data publikacji: 2009-06-03

Tagi: carving, grasski, narciarstwo na trawie, narty na trawie, trawa Turystyka

Galeria artykułu

GRASSKI, czyli narciarstwo na trawie, zdobywa serca Polaków. 13 czerwca w Brennej odbędą się pierwsze w Polsce międzynarodowe zawody w GRASSKI. 

Każda z nart do jazdy na trawie przypomina mini pojazd gąsienicowy. Długość narty waha się od 60 do 100 cm. Technika jazdy na GRASSKI i na tradycyjnych carvingach jest niemal identyczna. Nie można tu jednak ześlizgiwać się bokiem w poprzek stoku ani zrobić pługu. Ma to swoje dobre strony szczególnie dla osób, które unikają narciarstwa zjazdowego z obawy przed skrzyżowaniem się nart. W przypadku GRASSKI to niebezpieczeństwo jest zupełnie wyeliminowane. Teraz każdy może śmiało zasmakować przyjemności jazdy na nartach. 

GRASSKI podbija świat

Pierwsze narty do jazdy na trawie skonstruowano w Niemczech w latach 60. Stworzono je z myślą o narciarzach wyczynowych, żeby umożliwić im treningi latem. W niedługim czasie wynalazek zrobił zawrotną karierę wśród sportowców z całej Europy, Australii a nawet Japonii. GRASSKI zaczęło się rozwijać jako odrębna dyscyplina sportowa, a w 1985 r. stało sie częścią Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS. 

Z pracowni mistrza pod polskie strzechy

W 1997 roku młody Austriak Christian Balek zdobył tytuł Mistrza Świata w GRASSKI na nartach własnej konstrukcji. Duże zainteresowanie jego sprzętem zainspirowało go do założenia firmy i rozpoczęcia produkcji na większą skalę. Dziś 85% zawodników w Europie jeździ na jego sprzęcie, a Balek potwierdził jakość swoich rolek, zdobywając dziesięciokrotnie tytuł Mistrza Świata. Teraz te same modele, które przyniosły zwycięstwo mistrzowi, można kupić także u nas. Wyłącznym dystrybutorem Grasski w Polsce jest firma ACMM Berlin Wisła. Cena jest porównywalna z tradycyjnym sprzętem narciarskim. 

Sezon od maja do października

Jedną z wielu zalet GRASSKI jest fakt, że sport ten można uprawiać wszędzie, gdzie znajdują się pagórki porośnięte trawą. Dzięki temu z powodzeniem można trenować od maja do października. Wyczynowcy mogą utrzymać formę, a ci którzy jeżdżą na nartach hobbystycznie nie muszą już z utęsknieniem czekać na pierwszy śnieg.

W Polsce panują coraz lepsze warunki do uprawiania narciarstwa poza sezonem zimowym. Do dzikich łąk, świetnie nadających się do zjeżdżania na Grasski, dołączą specjalnie wytyczone trasy zjazdowe i wyciągi narciarskie. Na terenie gmin Wisły i Brennej trwają obecnie przygotowania do inwestycji tego rodzaju. 

Więcej informacji o imprezie, możliwości zakupu i wypożyczenia sprzętu można uzyskać na stronie www.grasski i Stowarzyszenia BOT

oraz na stronach partnerów:

 

Zobacz, jak wygląda jazda na nartach bez śniegu:

1 osób dodało "Grasski - nart…" do ulubionych (kto?)
Zaloguj się, aby zapisać w ulubionych
Marcin Kępa

Marcin

Sochaczew

Podziel się swoją opinią!

dodaj komentarz
Paweł Paweł

Paweł

Warszawa

2009-06-03 13:47

Git :)

Andrzej Cienciała

Andrzej

Wisła

2009-06-03 20:20

Do tego sportu trzeba kilku aktywnych aktywistów ;), to pośmigamy .... w lecie w górach.

Masz konto na portalaktywni.com?

Nie pamiętasz hasła? | Zarejestruj się

Dodaj komentarz

Nie musisz zakładać konta, żeby podzielić się swoją opinią. Dodaj komentarz już teraz.

dodaj komentarz

Dodaj komentarz

imię lub nick: *

wróć

adres e-mail: * (adres e-mail nie będzie widoczny)

wpisz tekst z obrazka *

* - pola wymagane
Polecane na Aktywni.pl
Aktywne Pojedynki
Który sportowiec lepszy? Wybierz!
vs
Reklama
Reklama
Zgłoś uwagi

Zgłoś uwagi do strony Aktywni.pl