Portal Aktywni.pl korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich przyjmowanie. Zapoznaj się z naszą polityką cookies. Zamknij powiadomienie.

Aktywna strefa Forum

Zaloguj się przez Facebooka

Drużynowe »
» Hillball - ekstremalna siatkówka
Której lepiej w bikini? Wybierz!
vs


Aktywne pojedynki: zobacz rankingi zdjęć »
rozstrzygaj pojedynki
dodawaj zdjęcia
sprawdź kto wygrał

Hillball - ekstremalna siatkówka

Autor: AKTYWNI.PL  Data publikacji: 2012-02-29

Tagi: ekstremalna siatkówka, hillball, odmiana siatkówki, siatkówka

HILLBALL - Nadeszła wolność w grach siatkowych. Szybka i dynamiczna gra, ogromna widowiskowość. Bez względu na warunki pogodowe, porę roku i ukształtowanie terenu.

Galeria artykułu

Hillball jest wszędzie zapełniając ogromną lukę pomiędzy treningami tradycyjnej siatkówki. Dla jednych to ekstremalna siatkówka, odskocznia od tego co dzieje się na hali sportowej i parkiecie, dla innych to sport nadający nowy tor tzw profesjonalnej kariery zawodniczej dostępnej dla ludzi niezrzeszonych klubowo dzięki systemowi ligi turniejowej.

Hillball to młoda dyscyplina sportowa powstała w 2011 roku pod batutą Macieja Rzesiowskiego i szerokiego grona równie ogromnych pasjonatów siatkówki tradycyjnej. Skierowana do osób aktywnych fizycznie i szukających mocnych wrażeń w sportach drużynowych, już w pierwszych miesiącach znalazła dużą liczbę fanów. Wymagana koordynacja ruchowa procentuje wraz z każdą akcją rozgrywaną jedynie do dwóch odbić po stronie danej drużyny. Odbiór - atak, przechwycenie - atak. Gra jest bardzo szybka i widowiskowa.

Pierwszy materiał zdjęciowy zarejestrowany na śniegu przy - 8 stopniach Celsiusza dał do zrozumienia, że to nie warunki pogodowe są przeszkodą w uprawianiu sportów drużynowych a jedynie brak motywacji rozgrywania zawodów w podobnych warunkach. W Hillball gramy niezależnie od pory roku czy to na śniegu, trawie, betonie lub ubitej ziemi. Liczą się emocje i nieprzewidywalność. Tylko w tak różnorodnych warunkach zawodnicy muszą wykazywać się niezwykłą zręcznością zamiast polegać na „oklepanych" tysiące razy na treningach schematach.

Gramy w trzy-osobowych zespołach. Brak przejść w drużynie to kolejny krok milowy. W Hillballu grają wszyscy trzej zawodnicy praktycznie na tych samych pozycjach. Nie ma pozycji rozgrywającego. Nie ma libero znanego z tradycyjnej siatkówki. Wszyscy odbierają piłkę i wszyscy atakują. Gra wymaga więc dużej porcji kondycji od wszystkich trzech zawodników.

Ilość zmian w zespole jest nieograniczona. Zmian można dokonywać po zakończeniu każdej akcji poprzez zasygnalizowanie tego faktu przez kapitana.

Trener drużyny jest nieobowiązkowy. Najważniejszy jest kapitan wybierany przez drużynę przed meczem. Co więcej, kapitan drużyny może rozmawiać z sędzią również z ławki rezerwowych co jest ewenementem biorąc pod uwagę praktycznie wszystkie gry drużynowe.

System punktacji jest prosty. Gramy dwa sety po 15 punktów w systemie tie-break. Łączna liczba punktów możliwych do zdobycia w czasie meczu to 30. Wygrywa drużyna, która podczas meczu zdobędzie większą ilość punktów ( np. 12-18 ). W przypadku remisu, rozgrywane jest jeszcze 7 dodatkowych punktów w trzecim secie. Dzięki takim systemie rozgrywek mecz jest krótki, lecz bardzo widowiskowy. Zawodnicy grają z dużą energią, której nie muszą oszczędzać.

Maciej Rzesiowski - Hillball powoli wchodzi na odpowiednią drogę promocji tego sportu. Młodzi ludzie zaczynają rozumieć, że by być w czymś naprawdę dobrym, trzeba ostro trenować i niekiedy odłożyć na bok inne przyjemności. Nie może być tak by w treningach przeszkadzały niedogodności związane na przykład z długim dojazdem czy nawet brakiem zorganizowanego klubu we własnym miejscu zamieszkania. Hillball to wolność wyboru. Internet w obecnych czasach daje nam dostęp do praktycznie całej wiedzy związanej z wszelkimi technikami siatkarskimi - można trenować z kolegami na podwórku oglądając w domu czy w szkole teorię dzięki internetowi, który jest już praktycznie wszędzie. Naszym obowiązkiem wręcz było pójść w tym kierunku. Pamiętam z dawnych lat, że w moim mieście by zagrać w prestiżowych turniejach ogólnopolskich nie wystarczyły umiejętności, a konieczność rejestrowania tak zwanych miejskich klubów sportowych. To nie powinno tak wyglądać bo masa młodzieży marnuje się nie widząc szans na profesjonalną karierę. W Hillball wraz z inauguracją profesjonalnej ligi turniejowej tę możliwość kariery dostaną, a to że trenowali całe życie pod blokiem nikogo nie będzie interesować bo być może dzięki zróżnicowaniu terenu rozgrywania turniejów to właśnie owe blokowisko stanie się Ich największym atutem!

Już 31 marca zapraszamy na pierwszy ogólnopolski turniej Hillball w Warszawie.

Więcej szczegółów dotyczących zasad gry znajdą Państwo na kanale

www.facebook.com/extremevolleyball w dziale informacji.

Serdecznie zapraszamy do skosztowania tego sportu i zakochania się w nim. Hillball z pewnością daje taką możliwość.

Jeszcze nikt nie dodał tego artykułu do ulubionych
Zaloguj się, aby zapisać w ulubionych

Podziel się swoją opinią!

dodaj komentarz

Jasio

2013-02-17 09:33

To jedna, wielka ściema, a człowiek tworzący tę pseudogrę to oszust, na którego bajki wielu dało się nabrać. Ostrzegam !!!

Bolcia

2013-03-04 06:21

Popieram przedmówcę Rzesiowski Maciej nie tylko w tym biznesie naciągnął ludzi na duże pieniądze. Kreuje się na muzyka, a jest zwykłym oszustem i złodziejem. Uważajcie na tego człowieka. Jest skończony w biznesie. Oszukał bardzo dużo ludzi na wielkie pieniądze w różnych branżach. Wpiszcie na you tube hasło Rzesiowski, to zobaczycie jego facjatę, aby wiedzieć jak wygląda i nie dać się złapać na wędkę.

Anna Hołubicka

Anna

Wołomin

2013-03-20 16:39

Ja również popieram! i ostrzegam! proszę również o informacje na temat waszych zatargów z Maćkiem. Może wspólnie coś wywalczymy?

Masz konto na portalaktywni.com?

Nie pamiętasz hasła? | Zarejestruj się

Dodaj komentarz

Nie musisz zakładać konta, żeby podzielić się swoją opinią. Dodaj komentarz już teraz.

dodaj komentarz

Dodaj komentarz

imię lub nick: *

wróć

adres e-mail: * (adres e-mail nie będzie widoczny)

wpisz tekst z obrazka *

* - pola wymagane
Polecane na Aktywni.pl
Aktywne Pojedynki
Której lepiej w bikini? Wybierz!
vs
Reklama
Reklama
Zgłoś uwagi

Zgłoś uwagi do strony Aktywni.pl