Portal Aktywni.pl korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich przyjmowanie. Zapoznaj się z naszą polityką cookies. Zamknij powiadomienie.

Aktywna strefa Forum

Zaloguj się przez Facebooka

Drużynowe »
Wszystkie
» Hokejowe porady
Która para piękniejsza? Wybierz!
vs


Aktywne pojedynki: zobacz rankingi zdjęć »
rozstrzygaj pojedynki
dodawaj zdjęcia
sprawdź kto wygrał

Hokejowe porady

Autor: AKTYWNI.PL  Data publikacji: 2010-01-27

Tagi: hockey, hokej, krążek, łyżwy

Galeria artykułu

Hokej jest dość łatwy do zrozumienia. Znacznie trudniej natomiast skutecznie w niego grać. Przedstawiamy garść porad, które pomogą Ci stać się dobrym zawodnikiem.

Wybierz ekwipunek, najbardziej odpowiedni dla gracza twojego typu.
Mimo, że wydaje się to normalnym, zdroworozsądkowym punktem, wielu graczy o tym zapomina. Sprzęt hokejowy może być bardzo drogi, należy jednak pamiętać, żeby kupić taki, który najlepiej odpowiada Twojemu stylowi gry. Jeśli opierasz się w dużej mierze na szybkości, nie powinieneś kupować sprzętu, który Cię spowolni. Kup małe, lecz skuteczne, ochraniacze, które pozwolą na większą swobodę ruchu. Jeśli jesteś obrońcą, osiągającym przewagę dzięki rozmiarom i sile, kup duże, solidne ochraniacze, zabezpieczające przed ostrą grą fizyczną.

Upewnij się, że łyżwy są ostre.
Nie ma nic gorszego niż gra w tępych łyżwach. Łatwo poznać kiedy łyżwy nie są naostrzone, gdyż praktycznie niemożliwe staje się wtedy utrzymanie na nogach przy skręcaniu. Właściwe przygotowanie sprzętu, pozwoli śmigać po lodzie zgrabnymi, gładkimi ruchami.

Upewnij się, że masz odpowiedni kij.
Wybierając kij hokejowy, należy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Pierwszy to odpowiednia krzywizna łopatki. Występuje tu duża różnorodność. Kształty i budowa, mają wpływ na technikę strzału. Drugi aspekt do rozważenia przy wyborze kija, to jego giętkość. Jeśli jesteś wyższym zawodnikiem, powinieneś wybrać bardziej elastyczny kij. Ostatni czynnik to długość. Często wykorzystuję się tu zasadę mówiącą, że kij powinien sięgać mniej więcej do ziemi do ust (gdy stoisz bez łyżew).

Naucz się dobrze jeździć na łyżwach.

Jazda na łyżwach to praktycznie najważniejszy aspekt gry w hokeja. Sprawne poruszanie się po lodzie pozwala na strzelanie większej liczby bramek. Warto skorzystać z pomocy instruktora, który pokaże odpowiednie treningi poprawiające technikę, szybkość i zwrotność.

Naucz się dobrze trzymać kij.
Bez odpowiedniego chwytu, hokej jest dużo trudniejszy. Sposób w jaki go trzymasz, w dużej mierze wpływa na jakość dryblingu i strzału. Dobry uchwyt pozwala mijać przeciwników, nie pozwalając im na przejęcie krążka.

Podnoś ciężary
Kolejny ważny element hokeja to rozmiary i siła. Warto wypracować sobie dobry środek ciężkości. Im jesteś większy, tym prawdopodobnie trudniej będzie Cię odepchnąć od krążka. Dobre warunki fizyczne pozwalają utrzymać się na nogach i dominować.

Trzymaj głowę w górze.
Istotna w hokeju jest kontrola tego co dzieje się na lodowisku, warto więc utrzymywać głowę uniesioną tak, by możliwe było rozglądanie się. Ciągłe wpatrywanie się w lód, może prowadzić do częstszego padania ofiarą zderzeń. Lepszy przegląd pola pozwala też wykonywać lepsze, celniejsze, bardziej zaskakujące rywali podania.

Jeszcze nikt nie dodał tego artykułu do ulubionych
Zaloguj się, aby zapisać w ulubionych

Masz konto na portalaktywni.com?

Nie pamiętasz hasła? | Zarejestruj się

Dodaj komentarz

Nie musisz zakładać konta, żeby podzielić się swoją opinią. Dodaj komentarz już teraz.

dodaj komentarz

Dodaj komentarz

imię lub nick: *

wróć

adres e-mail: * (adres e-mail nie będzie widoczny)

wpisz tekst z obrazka *

* - pola wymagane
Polecane na Aktywni.pl
Aktywne Pojedynki
Która para piękniejsza? Wybierz!
vs
Reklama
Reklama
Zgłoś uwagi

Zgłoś uwagi do strony Aktywni.pl