Portal Aktywni.pl korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich przyjmowanie. Zapoznaj się z naszą polityką cookies. Zamknij powiadomienie.

Aktywna strefa Forum

Zaloguj się przez Facebooka

Indywidualne »
Wszystkie
» I Warszawski Roller Cup z rekordem Guinnessa już 22 września
Który lepszy? Wybierz!
vs


Aktywne pojedynki: zobacz rankingi zdjęć »
rozstrzygaj pojedynki
dodawaj zdjęcia
sprawdź kto wygrał

I Warszawski Roller Cup z rekordem Guinnessa już 22 września

Autor: AKTYWNI.PL  Data publikacji: 2013-09-17

Tagi: jazda na rolkach, rekord guinnessa, roller cup

To będzie długo oczekiwane, prawdziwe święto miłośników jazdy na rolkach w Warszawie. W niedzielę, 22 września, odbędzie się I Warszawski Maraton Roller Cup. Wielkie ściganie na rolkach wraca do Warszawy po długiej przerwie.

Galeria artykułu

Pierwsze zawody Roller Cup będą równocześnie finałem Długodystansowego Pucharu Polski 2013 w jeździe szybkiej na rolkach. W trakcie imprezy dojdzie również do próby pobicia rekordu Guinnessa w jeździe tyłem!

- Roller Cup ma charakter otwarty - mówi dyrektor zawodów Grzegorz Wajs. - Wystartować może każdy. Wystarczy mieć rolki i kask. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Program imprezy obejmuje wyścigi dla przedszkolaków, dzieci, młodzieży, dorosłych oraz zawodowców.

Trasa usytuowana jest w nowej części Wilanowa. Kolorowe Miasteczko Rolkarskie z Biurem Zawodów, ze startem i metą wyścigów znajdzie się przy Al. Rzeczypospolitej obok Świątyni Opatrzności Bożej.

Swój udział zapowiedzieli wszyscy najlepsi polscy zawodnicy ze zdobywczynią Pucharu Świata 2013 w maratonie - Aleksandrą Goss oraz trzecim w klasyfikacji mężczyzn - Bartoszem Chojnackim. Zawodom Roller Cup towarzyszyć będą targi wrotkarskie i sportowe, pokazy jazdy freestylowej na rolkach oraz szkółka wrotkarska.

I Warszawski Maraton Roller Cup w Wilanowie zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. Podczas zawodów Tomasz Kwiecień podejmie próbę pobicia rekordu Guinnessa. Będzie chciał pokonać cały dystans maratonu (42 km) jadąc tyłem! Obecny rekord - 1 godzina 45 minut 56 sekund - należy do Niemca Wernera Fischera, a ustanowiony został na maratonie w Berlinie w 2006 roku.

- Pomysł na oficjalną próbę rekordu bicia rekordu Guinnessa w jeździe tyłem zrodził się rok temu - mówi Tomasz Kwiecień, instruktor jazdy na rolkach. - Do tej pory uczestniczyłem w tego rodzaju rywalizacji jedynie dla własnej satysfakcji, chcąc się sprawdzić w dość nietypowym sposobie pokonywania trasy. Tym razem czeka mnie dużo większe wyzwanie, zwłaszcza, że wystartuję w niskim bucie, przystosowanym do jazdy szybkiej. Codziennie pokonuję dziesiątki kilometrów, doskonaląc moją technikę jazdy tyłem. Dużo zależy od pogody oraz pierwszych kilometrów, jeżeli dobrze wejdę w trasę i złapię właściwy rytm, to jestem dobrej myśli. Liczę też na doping na trasie i wsparcie innych zawodników pokonujących maraton tradycyjnie do przodu.

I Warszawski Maraton Roller Cup organizowany jest we współpracy z Zarządem Dróg Miejskich, Zarządem Transportu Miejskiego, Urzędem Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy, Polskim Związkiem Sportów Wrotkarskich, Fundacją Mazowieckie Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego, Fundacją Sport i Poland Bike.

BIURO ZAWODÓW (zapisy i odbiór pakietów startowych)

Miasteczko Rolkarskie (Warszawa-Wilanów, Al. Rzeczypospolitej, przy Świątyni Opatrzności Bożej) - 21 września (sobota) godz. 12-20 oraz 23 września (niedziela) od godz. 8.00.

PROGRAM ZAWODÓW (niedziela, 22 września)

8.00 - otwarcie Biura Zawodów

11.00 - wyścig dzieci w wieku 2-4 lat na dystansie 300 m i 5-7 lat na 600 m

11.30-12.00 - wyścigi dzieci w wieku 8-15 lat na dystansie 4 km (2 rundy)

12:30-13.30 - wyścigi na dystansie Fitness - 10 km (5 rund)

14.00-17.00 - wyścigi na dystansie Maraton - 42 km (13 rund)

17.00 - dekoracja zwycięzców Roller Cup.

Więcej na www.rollercup.pl

Jeszcze nikt nie dodał tego artykułu do ulubionych
Zaloguj się, aby zapisać w ulubionych

Masz konto na portalaktywni.com?

Nie pamiętasz hasła? | Zarejestruj się

Dodaj komentarz

Nie musisz zakładać konta, żeby podzielić się swoją opinią. Dodaj komentarz już teraz.

dodaj komentarz

Dodaj komentarz

imię lub nick: *

wróć

adres e-mail: * (adres e-mail nie będzie widoczny)

wpisz tekst z obrazka *

* - pola wymagane
Polecane na Aktywni.pl
Aktywne Pojedynki
Który lepszy? Wybierz!
vs
Reklama
Reklama
Zgłoś uwagi

Zgłoś uwagi do strony Aktywni.pl