Portal Aktywni.pl korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich przyjmowanie. Zapoznaj się z naszą polityką cookies. Zamknij powiadomienie.

Aktywna strefa Forum

Zaloguj się przez Facebooka

Indywidualne »
» Idea City Trail
Który sportowiec lepszy? Wybierz!
vs


Aktywne pojedynki: zobacz rankingi zdjęć »
rozstrzygaj pojedynki
dodawaj zdjęcia
sprawdź kto wygrał

Idea City Trail

Autor: AKTYWNI.PL  Data publikacji: 2014-10-23

Tagi: bieganie, city trail, konkurs, salomon

Możesz biegać na 100 km, wygrywać najważniejsze zawody ultra w kraju, zdobywać medale Mistrzostw Świata w Biegach Górskich, ale gdy niedaleko domu są zawody w leśnym terenie na 5 km - jedziesz tam z radością!

Galeria artykułu

Magda Łączak i Paweł Dybek (Salomon Suunto Team) to niesamowita para biegaczy, tak w życiu prywatnym, jak i sportowym. Razem trenują, razem jeżdżą na zawody. Tylko w tym roku Magda wygrała niemal wszystkie zawody, w których startowała, m.in. Bieg 7 Dolin w Krynicy i Ultra Mallorca oraz, po raz pierwszy w historii, przywiozła dla Polski brązowy medal Mistrzostw Świata w Biegach Górskich z Chamonix.

Paweł natomiast dokonał rzeczy prawie niemożliwej do wyobrażenia, po ponad 30 godzinach zawodów wygrał 240 km Bieg Siedmiu Szczytów. Przy około 7600 m przewyższenia średnia prędkość Pawła robi wrażenie.

Magda i Paweł mieszkają w Mielcu, nie co tydzień mogą pozwolić sobie na wyjazdy w góry. Siłą rzeczy spora część ich treningów odbywa się niedaleko domu: czasem biegną po asfalcie do ulubionego lasu i z powrotem. Czasem startują w płaskich zawodach, a ostatnio zostali ambasadorami cyklu i idei City Trail - biegania w terenie blisko miasta.

Nie zawsze trzeba biegać w górach, płaskie tereny też są fajne. Czasami biegam nawet na 3 km, a 5, 10 km - na asfalcie - to te dystanse, które treningowo mają dla mnie sens - mówi Magda. Ostatnio wzięła udział w zawodach serii City Trail w Lublinie. - Przyznam, że czułam się tutaj jak u siebie, bo w Mielcu, gdzie mieszkam, biegam na podobnych terenach - podsumowuje kobieta .

- Po przebiegnięciu 240 km znacząco spadła mi prędkość, nie mogę zacząć szybciej biegać. Staram się nad tym pracować przyjeżdżając na takie zawody jak te w Lublinie. To taki mój trening szybkościowy - powiedział na mecie Paweł.

Was też zachęcamy do spróbowania idei City Trail. Biegania w parkach i miejskich lasach, niedaleko domu czy pracy. Skoro przekonali się do niej nawet najlepsi zawodnicy ultra, Wy też możecie!

A na każdego, kto pragnie wzbogacić się o wyjątkowy sprzęt do biegania, czeka konkurs:

http://www.intersport.pl/campaign/pl-salomon-elevate-your-run

Wejdźcie do gry!

Jeszcze nikt nie dodał tego artykułu do ulubionych
Zaloguj się, aby zapisać w ulubionych

Masz konto na portalaktywni.com?

Nie pamiętasz hasła? | Zarejestruj się

Dodaj komentarz

Nie musisz zakładać konta, żeby podzielić się swoją opinią. Dodaj komentarz już teraz.

dodaj komentarz

Dodaj komentarz

imię lub nick: *

wróć

adres e-mail: * (adres e-mail nie będzie widoczny)

wpisz tekst z obrazka *

* - pola wymagane
Polecane na Aktywni.pl
Aktywne Pojedynki
Który sportowiec lepszy? Wybierz!
vs
Reklama
Reklama
Zgłoś uwagi

Zgłoś uwagi do strony Aktywni.pl