Portal Aktywni.pl korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich przyjmowanie. Zapoznaj się z naszą polityką cookies. Zamknij powiadomienie.

Aktywna strefa Forum

Zaloguj się przez Facebooka

Indywidualne »
Jak zacząć
» Jak rzucać kulą do kręgli - prędkość
Która para piękniejsza? Wybierz!
vs


Aktywne pojedynki: zobacz rankingi zdjęć »
rozstrzygaj pojedynki
dodawaj zdjęcia
sprawdź kto wygrał

Jak rzucać kulą do kręgli - prędkość

Autor: AKTYWNI.PL  Data publikacji: 2009-11-06

Tagi: jak dopasować kulę do kręgli, jak grać w kręgle, kręgle, kula do kręgli

Galeria artykułu

Rozbieg ma duże przełożenie na prędkość rzutu. Sam rzut zaczyna się właśnie od momentu brania rozbiegu i to nad nim trzeba popracować, żeby rzucać szybciej i zdobywać więcej punktów.  Większą prędkość można osiągnąć dodając piąty krok do standardowych czterech kroków rozbiegu. Na początku może się to wydawać dziwne i niewygodne, ale z czasem się przyzwyczaisz.

Szybszy rzut osiągniemy także podnosząc piłkę kilka centymetrów wyżej niż zazwyczaj. Zwykle podnosi się kulę do wysokości pasa, podniesienie jej wyżej nie powinno więc stanowić problemu. Jako, że piłka zostanie wypuszczona z większej wysokości, siły grawitacji pomogą ci w osiągnięciu większej prędkości. Dla jeszcze lepszych efektów można podnieść kulę o kilkanaście centymetrów wyżej.

Przy zastosowaniu tej techniki szczególnie ważne jest dodanie jednego albo dwóch kroków do rozbiegu. Podczas takiego pogłębionego zamachu na nasza korzyść działa grawitacja - nie musimy nadawać rzutowi większej siły. w bardzo ciężkich warunkach, kiedy każdy rzut, w którym bezskutecznie starasz się zwiększyć prędkość kuli, do grawitacji trzeba dodać zwiększoną pracę mięśni. W połowie rozbiegu, kiedy kula znajduje się już nisko po wykonaniu pogłębionego zamachu do tyłu.

Po co rzucać kulę z dużą prędkością? Czasem jest to konieczność. Tory do kręgli są konserwowane specjalnymi oleistymi pastami. Jeśli tor jest za suchy, będzie stawiać opór kuli psując nawet najlepszy pod względem technicznym rzut. Wtedy właśnie trzeba zwiększyć prędkość i siłę rzutu. Zbyt oleiste tory pokonujemy nadając kuli mniejsze obroty. Zaczynamy rzut z mniejszego rozbiegu, bliżej linii rzutu. Kulę trzymamy wtedy niżej, bierzemy mniejszy zamach, bardziej uginamy nogi w kolanach.

Z czasem nauczysz się kontrolować prędkość rzutu odpowiednio zwiększając lub zmniejszając prędkość w zależności od potrzeb.

1 osób dodało "Jak rzucać kul…" do ulubionych (kto?)
Zaloguj się, aby zapisać w ulubionych
Daniel N.

Daniel

Warszawa

Podziel się swoją opinią!

dodaj komentarz
asiek m.

asiek

Warszawa

2009-11-19 12:54

A czy przy grze w bowling kroki nie są ważne?

Masz konto na portalaktywni.com?

Nie pamiętasz hasła? | Zarejestruj się

Dodaj komentarz

Nie musisz zakładać konta, żeby podzielić się swoją opinią. Dodaj komentarz już teraz.

dodaj komentarz

Dodaj komentarz

imię lub nick: *

wróć

adres e-mail: * (adres e-mail nie będzie widoczny)

wpisz tekst z obrazka *

* - pola wymagane
Polecane na Aktywni.pl
Aktywne Pojedynki
Która para piękniejsza? Wybierz!
vs
Reklama
Reklama
Zgłoś uwagi

Zgłoś uwagi do strony Aktywni.pl