Portal Aktywni.pl korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich przyjmowanie. Zapoznaj się z naszą polityką cookies. Zamknij powiadomienie.

Aktywna strefa Forum

Zaloguj się przez Facebooka

Zdrowa forma »
» Jak sauna działa na metabolizm?
Który uśmiech piękniejszy? Wybierz!
vs


Aktywne pojedynki: zobacz rankingi zdjęć »
rozstrzygaj pojedynki
dodawaj zdjęcia
sprawdź kto wygrał

Jak sauna działa na metabolizm?

Autor: AKTYWNI.PL  Data publikacji: 2011-07-01

Tagi: metabolizm, sauna, sauna fińska, sauna infrared, spalanie tłuszczu Zdrowa forma

Sauna przyspiesza metabolizm. Ale jak? Czy to tylko wymyślone stwierdzenie by zachęcić potencjalnych klientów do korzystania z sauny?

Galeria artykułu

Nie, sauna to dobry sposób na przyspieszenie przemiany materii i pozbycie się nadmiernych warstw tkanki tłuszczowej. To szczególnie ważna wiadomość dla płci pięknej, która w nowej dobie zdrowego tylu życia pragnie utrzymać piękną i zgrabną sylwetkę. Oczywiście same chodzenie do sauny nie jest jedynym elementem składającą się na ten szczytny cel. Należy połączyć odpowiednią dietę – nie polegającą na głodzeniu się wraz z ćwiczeniami fizycznymi, z którymi nie należy przesadzać. Aerobik, jogging czy też długi spacer do trzech razy w tygodniu są najlepszym wyjściem na zapełnienie czasu lekkimi treningami.

W roli wspomagacza spalania tłuszczy sprawdza się chyba najlepiej sauna sucha. To odmiana sauny, gdzie temperatura jest tak wysoka, że należy robić sobie kilkuminutowe przerwy podczas sesji korzystania z sauny fińskiej. Poza tym sauna fińska nie może być użytkowania codziennie oraz rzez osoby cierpiące na niewydolności układu krążenia. Zaś co do stosowania sauny parowej nie ma przeciwwskazań, gdyż sauna parowa z racji znacznie niższej temperatury jest bardziej przystępnym miejscem (podobnie działa sauna infrared).

Można w niej przesiadywać dłużej, gdyż organizm nie wydala tak szybko wody z organizmu. Wysoka temperatura sauny powoduje, że krwinki szybciej transportują tlen i składniki odżywcze. Docierają one do komórek, które w ten sposób mogą funkcjonować prawidłowo. Przemiana materii i energii to wykorzystanie związków z pożywienia do produkcji energii.

Im szybciej krew krąży w obrębie naczyń krwionośnych tym więcej składników odżywczych organizm spala. Jest to wykorzystywane przy produkcji materiałów izolacyjnych, które służą jako dodatkowe odzienie dla osób uprawiających ćwiczenia fizyczne i pragnących zgubić parę kilogramów. Jednak w tym wypadku sauna jest chyba najbardziej optymalnym wyjściem. Oprócz właściwości przyspieszających metabolizm, doskonale relaksuje i pozwala nam na wypoczynek. Czy to nie najlepszy sposób utrzymania prawidłowej wagi - podczas przyjemnego wypoczynku i przytulnym i ciepłym miejscu? Chyba każdy się zgodzi.

Źródło: artykuły.com.pl.

2 osób dodało "Jak sauna dzia…" do ulubionych (kto?)
Zaloguj się, aby zapisać w ulubionych
Iwona Jeleń

Iwona

Pszczyna

Joanna Wu

Joanna

Poznań

Masz konto na portalaktywni.com?

Nie pamiętasz hasła? | Zarejestruj się

Dodaj komentarz

Nie musisz zakładać konta, żeby podzielić się swoją opinią. Dodaj komentarz już teraz.

dodaj komentarz

Dodaj komentarz

imię lub nick: *

wróć

adres e-mail: * (adres e-mail nie będzie widoczny)

wpisz tekst z obrazka *

* - pola wymagane
Polecane na Aktywni.pl
Aktywne Pojedynki
Który uśmiech piękniejszy? Wybierz!
vs
Reklama
Reklama
Zgłoś uwagi

Zgłoś uwagi do strony Aktywni.pl