Portal Aktywni.pl korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich przyjmowanie. Zapoznaj się z naszą polityką cookies. Zamknij powiadomienie.

Aktywna strefa Forum

Zaloguj się przez Facebooka

Inne ciekawostki
» Kilka faktów o Igrzyskach Olimpijskich w Londynie
Który tenisista przystojniejszy? Wybierz!
vs


Aktywne pojedynki: zobacz rankingi zdjęć »
rozstrzygaj pojedynki
dodawaj zdjęcia
sprawdź kto wygrał

Kilka faktów o Igrzyskach Olimpijskich w Londynie

Artelis.pl
Data publikacji: 2012-07-26

Tagi: igrzyska olipijskie w londynie, londyn, olimpiada, sport

W piątek w Londynie rozpoczynają się igrzyska olimpijskie 2012. Trzy tygodnie temu w Polsce zakończyła się wielka impreza piłkarska EURO 2012, więc przyjrzyjmy się teraz festiwalowi sportu na Wyspach Brytyjskich.

Galeria artykułu

Londyn był gospodarzem igrzysk olimpijskich w 1908 i 1948 roku. Teraz ponownie największa sportowa impreza odbędzie się w tym mieście - na nowych i bardzo drogich obiektach sportowych.

Oto kilka faktów dotyczących rozpoczynających się w piątek igrzysk:

1. Główną areną igrzysk będzie Park Olimpijski o wielkości 500 akrów. Na znajdujących się tam arenach może zasiąść ponad 180 tysięcy widzów.

2. W parku znajduje się sześć różnych typów obiektów, takich jak centrum wodne, welodrom, hala koszykarska. Pozwala to na łatwe przemieszczanie się zespołów. W parku wybudowano również długą sieć ścieżek i chodników, po których będą przemiszczać się między arenami kibice i turyści.

3. Park Olimpijski znajduje się niedaleko wioski olimpijskiej, w której mieszka większość gości i sportowców.

4. Bardzo dużą wagę przywiązuje się w Londynie do transportu, tak aby każdy kibic szybko i sprawnie dotarł na każdy obiekt komunikacją publiczną, pieszo lub nawet rowerem. Infrastruktura transportowa Londynu wzbogaciła się o nowe ścieżki rowerowe. Pojazdy komunikacji miejskiej zostały zmodernizowane, aby umożliwić łatwe korzystanie z nich osobom starszym i niepełnosprawnym.

5. Aby zachęcić do korzystania z komunikacji publicznej, bilety na imprezy sportowe uprawniają do przejazdów po Londynie. Z jednej strony skłoni mieszkańców do pozostawienia własnych samochodów w garażu - co wpłynie korzystnie na środowisko - a z drugiej ułatwi poruszanie się osobom spoza Londynu.

6. Igrzyska olimpijskie w Londynie będą transmitowane na cały świat. Dziennikarze będą pracować w specjalnie wybudowanym Centrum Nadawczym oraz Głównym Centrum Prasowym.

7. Organizatorzy chcą, aby impreza miała miano zielonej. W tym celu podjęto wiele działań mających na celu ograniczenie emisji dwutlenku węgla, stosowano materiały z recyklingu, a także zwracano uwagę na efektywne wykorzystywanie wody.

Jeszcze nikt nie dodał tego artykułu do ulubionych
Zaloguj się, aby zapisać w ulubionych

Masz konto na portalaktywni.com?

Nie pamiętasz hasła? | Zarejestruj się

Dodaj komentarz

Nie musisz zakładać konta, żeby podzielić się swoją opinią. Dodaj komentarz już teraz.

dodaj komentarz

Dodaj komentarz

imię lub nick: *

wróć

adres e-mail: * (adres e-mail nie będzie widoczny)

wpisz tekst z obrazka *

* - pola wymagane
Aktywne Pojedynki
Który tenisista przystojniejszy? Wybierz!
vs
Reklama
Reklama
Zgłoś uwagi

Zgłoś uwagi do strony Aktywni.pl