Portal Aktywni.pl korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich przyjmowanie. Zapoznaj się z naszą polityką cookies. Zamknij powiadomienie.

Aktywna strefa Forum

Zaloguj się przez Facebooka

Zdrowa forma »
» Mental body - nowatorska forma ćwiczeń
Który trener najlepszy? Wybierz!
vs


Aktywne pojedynki: zobacz rankingi zdjęć »
rozstrzygaj pojedynki
dodawaj zdjęcia
sprawdź kto wygrał

Mental body - nowatorska forma ćwiczeń

Autor: AKTYWNI.PL  Data publikacji: 2010-12-15

Tagi: body & mind, joga, medytacja, mental body, nowoczesny fitness, stres, techniki relaksacyjne Zdrowa forma

Galeria artykułu

Mental Body to unikatowy system ćwiczeń inspirowany klasyczną Hatha Yogą i Ashtanga Yogą. Połączenie lekcji wzmacniającej, intensywnego stretchingu oraz relaksacji. Zajęcia bardzo ładnie rozbudowują układ mięśniowy, rzeźbią ciało, odprężają i rozciągają.

Dla ciała i umysłu

Podczas tradycyjnych ćwiczeń fitness te same ruchy powtarzane są w tempie 130 uderzeń na minutę. W mental body muzyka jest wolniejsza i wynosi ok. 80-118 uderzeń na minutę. Ułatwia to skupienie się na wykonywanych ćwiczeniach, przez co ważna staje się staranność ich wykonania, a nie ilość.

Jest on szczególnie polecany dla tych, którzy chcą zwiększyć siłę swoich mięśni. Ćwiczenia te skutecznie wyszczuplają sylwetkę. Po dwóch tygodniach wytrwałych treningów zauważysz zdecydowaną poprawę rzeźby ciał. Formuła to coraz popularniejsze body&mind.

Mental body wymaga pełnego zaangażowania, trzeba zapomnieć o codziennych stresach, i problemach i skupić się na odczuwaniu własnego ciała, koncentracji na wlasnym oddechu, każdym ruchu i ćwiczeniu.

Idea Mental Body

Zajęcia łączą w sobie elementy ćwiczeń aerobowych, jogi, pilatesu i tańca klasycznego. Programem został stworzony w warunkach szkoły Open Mind Health & Fitness Idea.

Sprawą priorytetową jest skupienie się na wykonywanych ruchach. Ćwicząc dbamy przede wszystkim o jakość trening.u Musimy wyobrażać sobie jak nasze mięśnie napinają się w czasie poszczególnych ćwiczeń, odczuwać korzyści, jakie przynoszą nam one. W mental body ruch zaczyna się w mózgu. Najpierw powstaje impuls do jego wykonania, jego następstwem jest wykonane ćwiczenie.

Jak wygląda trening?

Trening Mental Body opiera się na założeniu, że trenując w sposób mentalny, świadomie wykonując ćwiczenia, podnosi się efektywność tych ćwiczeń. Podaje się, że w ten sposób można osiągnąć nawet dwa razy lepsze rezultaty.

Dlatego podczas zajęć Mental Body, instruktor na bieżąco opisuje trenującym, co dzieje się z ich mięśniami podczas wykonywania danych ruchów oraz mówić co powinni odczuwać podczas napinania, rozluźniania czy też rozciągania poszczególnych partii ciała. Instruktor podaje też w jakim celu ćwiczenie jest wykonywane oraz podaje jak prawidłowo oddychać.

Taki trening zapewni nam dobre zdrowie i równowagę. Nic więc dziwnego, że w klubach fitness zajęcia mental body wprowadzane są coraz częściej.

Jeszcze nikt nie dodał tego artykułu do ulubionych
Zaloguj się, aby zapisać w ulubionych

Podziel się swoją opinią!

dodaj komentarz

Agata_Iska

2017-10-25 18:49

Na szczęście treningi prozdrowotne są coraz bardziej popularne! A nie tylko siłka! Polecam poczytać: http://trenerpersonalny-pozna…

Masz konto na portalaktywni.com?

Nie pamiętasz hasła? | Zarejestruj się

Dodaj komentarz

Nie musisz zakładać konta, żeby podzielić się swoją opinią. Dodaj komentarz już teraz.

dodaj komentarz

Dodaj komentarz

imię lub nick: *

wróć

adres e-mail: * (adres e-mail nie będzie widoczny)

wpisz tekst z obrazka *

* - pola wymagane
Polecane na Aktywni.pl
Aktywne Pojedynki
Który trener najlepszy? Wybierz!
vs
Reklama
Reklama
Zgłoś uwagi

Zgłoś uwagi do strony Aktywni.pl