Portal Aktywni.pl korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich przyjmowanie. Zapoznaj się z naszą polityką cookies. Zamknij powiadomienie.

Aktywna strefa Forum

Zaloguj się przez Facebooka

Zdrowa forma »
» Miniinwazyjna chirurgia stopy
Czyje oczy piękniejsze? Wybierz!
vs


Aktywne pojedynki: zobacz rankingi zdjęć »
rozstrzygaj pojedynki
dodawaj zdjęcia
sprawdź kto wygrał

Miniinwazyjna chirurgia stopy

Autor: AKTYWNI.PL  Data publikacji: 2017-01-31

Tagi: chirurgia, doktor, ortopedia, poradnia, stopa Zdrowa forma

Jako podstawa naszego ciała, stopy są jednym z najważniejszych jego narządów. Ich struktura i kształt decyduje o naszym chodzie, a co za tym idzie – o komforcie życia. Gdy jednak dochodzi do deformacji stopy, pojawia się ból i trudności w noszeniu obuwia, a ortezy i rehabilitacja nie przynoszą oczekiwanej poprawy, konieczne staje się leczenie operacyjne. W aspekcie powrotu do zdrowia i sprawności, czasu, jaki to zajmie oraz blizn pooperacyjnych, dziś decyzja o takim zabiegu wcale nie musi być trudna.

Galeria artykułu

Zminimalizuj leczenie stopy

Spośród wielu stosowanych obecnie technik, coraz większą popularność na świecie zdobywa miniinwazyjna chirurgia stopy (MIS – Minimally Invasive Surgery), która zyskuje coraz większy rozgłos, szczególnie w przypadku schorzeń przodostopia. W znacznej części schorzeń i deformacji stopy chirurgia miniinwazyjna może być alternatywą dla metod klasycznych, polegających na wykonaniu jednego lub kilku nacięć skóry i tkanek miękkich. MIS obejmuje kilka przezskórnych technik, m. in. metodę Chevron oraz osteotomię Akin’a, które w przeciwieństwie do metody otwartej, oferują wykonywanie bardzo małych nacięć skóry (ok. 0,5 cm długości), a procedura odbywa się pod kontrolą RTG – wyjaśniają specjaliści chirurgii stopy i stawu skokowego Poradni Chorób Stopy, dr Krzysztof Bryłka oraz dr n. med. Paweł Kołodziejski. Nowoczesne frezy umożliwiają wykonanie osteotomii, po której rany są tak małe, że czasem nie wymagają szwów, co zmniejsza ogólny uraz i pozwala zminimalizować pooperacyjny ból. Dzięki temu pacjent może znacznie szybciej powrócić do zdrowia i do codziennych zajęć.

Nie tylko halluxy

Za pomocą miniinwazyjnych technik w Poradni Chorób Stopy skutecznie mogą być leczone deformacje stawów stopy i palców, a w szczególności:

● paluch koślawy

● paluch sztywny (hallux rigidus)

● palce młotkowate

● płaskostopie poprzeczne i płaskostopie podłużne (stopa płasko-koślawa)

● bunionette („kostka krawca”)

W przypadku zbyt dużych zniekształceń, metody miniinwazyjne mogą jednak nie być wskazane i u niektórych pacjentów skuteczniejsza będzie operacja otwarta. Każdorazowo o odpowiedniej kwalifikacji decyduje lekarz.

Jakie korzyści?

Spopularyzowanie nowoczesnych technik w ciągu ostatnich kilkunastu lat spowodowało, że miniinwazyjna chirurgia przodostopia może zapewnić znacznie lepsze efekty kliniczne, a dzięki mniejszej ingerencji w tkanki, skraca rekonwalescencję i okres rehabilitacji, zapewniając jednocześnie lepszy wynik kosmetyczny. Zdaniem specjalistów Poradni Chorób Stopy, korzyści jest naprawdę wiele, a wśród zalet miniinwazyjnych technik chirurgii stopy wyróżnia się:

● krótszy czas zabiegu (chirurgia jednodniowa) i większe bezpieczeństwo dzięki znieczuleniu miejscowemu

● redukcję zrostów tkanek i zmniejszenie blizn

● lepszą ruchomość operowanych stawów

● mniejsze ryzyko głębokiej infekcji

Ważnym atutem metody jest również brak gipsu, co znacznie zmniejsza ryzyko zakrzepicy, a powrót do aktywności możliwy jest dzięki specjalnemu obuwiu noszonemu już w trakcie gojenia się rany.

Jeszcze nikt nie dodał tego artykułu do ulubionych
Zaloguj się, aby zapisać w ulubionych

Podziel się swoją opinią!

dodaj komentarz
zosia gil

zosia

Gdańsk

2017-07-21 10:40

Słyszałam że różne takie zabiegi wykonują w tym szpitalu wielospecjalistycznym Orthos w Komorowicach koło Wrocławia zajmują się tam również chirurgią plastyczną, ogólną , ginekologią, neurochirurgia itp. A po operacjach, zabiegach jest również możliwość skorzystania z rehabilitacji. Moja kuzynka jest z tamtych okolic i była tam na zabiegu kolana i szybko udało jej się powrócić do zdrowia,Lekarze i opiekunowie też bardzo mili:)

HulaKula

2018-02-22 20:17

Dzięki za dobre słowo! Za 3 tygodnie mam umówioną tam rehabilitacje kolana po wypadku. Skorzystałem z opcji "turnusu" na 7dni. Pokładam w tym wiele nadziei! Czytałem wiele pozytywnych opinii i teraz tylko to mnie trzyma na duchu.

HulaKula

2018-03-13 21:38

Jestem już po rehabilitacji - udało się wcześniej załatwić wszystko bo zwolniło się miejsce. Jestem w mega szoku jak wszystko przebiegło pomyślnie! Pełen profesjonalizm! Lekarze wiedzą co robią bo moje kolano samo chce żyć! Dostałem pełną rozpiskę co mam robić w domu i teraz się wzmacniam ale sam Orthos mogę polecić całym sercem!

Masz konto na portalaktywni.com?

Nie pamiętasz hasła? | Zarejestruj się

Dodaj komentarz

Nie musisz zakładać konta, żeby podzielić się swoją opinią. Dodaj komentarz już teraz.

dodaj komentarz

Dodaj komentarz

imię lub nick: *

wróć

adres e-mail: * (adres e-mail nie będzie widoczny)

wpisz tekst z obrazka *

* - pola wymagane
Polecane na Aktywni.pl
Aktywne Pojedynki
Czyje oczy piękniejsze? Wybierz!
vs
Reklama
Reklama
Zgłoś uwagi

Zgłoś uwagi do strony Aktywni.pl