Portal Aktywni.pl korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich przyjmowanie. Zapoznaj się z naszą polityką cookies. Zamknij powiadomienie.

Aktywna strefa Forum

Zaloguj się przez Facebooka

Indywidualne »
Jak zacząć
» Nordic walking i team building
Który skoczek lepszy? Wybierz!
vs


Aktywne pojedynki: zobacz rankingi zdjęć »
rozstrzygaj pojedynki
dodawaj zdjęcia
sprawdź kto wygrał

Nordic walking i team building

Healthy Lifestyle
Data publikacji: 2010-09-01

Tagi: gry nordic walking, nordic walking, team building, ćwiczenia z kijkami

Galeria artykułu

Ostatnio wiele osób zwraca uwagę na budowanie więzi, relacji pomiędzy szefem a pracownikami, ale także pomiędzy samymi pracownikami. Wspólny cel, dążenie do niego wspólnymi siłami bądź nawet zwykle gry i zabawy terenowe pozwalają odkryć wiele dotąd nieznanych emocji i pokładów energii, które można w przyszłości wykorzystać w codziennych relacjach w biurze, w firmie, w codziennej pracy.

Tworzenie zespołu (tzw. team building), to proces szalenie trudny. Odkrywanie mocny i słabych stron każdego z osobna, ale także całości ekipy może być trudnym doświadczeniem. Umiejętne pokierowanie tym procesem, uświadamianie  problemów i próba znalezienia wspólnego ich rozwiązania dają szansę stworzenia firmy marzeń, w której każdy czuje się jej częścią.

Nordic Walking daje możliwość aktywności na świeżym powietrzu, a zatem zajęcia integrujące mogą odbywać się niemalże w każdym miejscu. Najodpowiedniejszym wydają się być szlaki górskie, o różnym stopniu trudności. Istnieje wiele możliwości – można połączyć naukę marszu z kijami wraz z marszem na orientację. Nauka czytania mapy, odszukania wyznaczonego punktu kontrolnego, zdobycie informacji od tubylców – to tylko kilka możliwości, a jest ich znacznie więcej. Wszystko zależy od specyfiki danej firmy.

Istnieje wiele gier, które w sekundę mogą wprawić w dobry nastój całą grupę.
Propozycje gier na dobry początek :
1) ustawiamy grupę w kole. Po kolei, każdy przedstawia się dodając cechę charakterystyczną zaczynającą się na tą samą literę co imię, następnie może wykonać jakiś gest tj. klaśnięcie, przysiad, podskok itp.. Kolejna osoba powtarza wszystko po poprzedniku oraz dodaje swoje.
2) ustawiamy grupę w kole. Każdy zamyka oczy. Następnie cała grupa zbliża się do środka okręgu i stara się złapać jedną dłoń. Kiedy udaje się to całej grupie, otwieramy oczy.  Zadaniem jest rozplątać się bez puszczania dłoni.

Propozycje gier z kijami :
1)obieganie. ustawiamy grupę w kole, każdy uczestnik trzyma kij do Nordic Walking w prawej ręce ( oparty o podłoże, ale nie wbity w podłoże) na określony sygnał każdy wypuszcza swój kij  próbując równocześnie chwycić kij sąsiada po prawej stronie ( zmiana stron i rąk)

2)wyścigi. Dzielimy grupę na dwie drużyny. Ustawiamy w rzędach. Tworzymy przy każdym rzędzie bramkę startową ( z kijków ) oraz po jednym kijku naprzeciwko każdej drużyny – ustalamy dystans. Na komendę pierwsza osoba staruje, obiega kij dookoła, wraca. Następna osoba rusza po powrocie poprzednika i klepnięciu w ramię

3)refleks. Dobieramy się w pary. Stajemy naprzeciwko siebie, jedna osoba trzyma kij poziomo, druga trzyma ręce nad kijem. Na komendę kij jest wypuszczany z rąk, druga osoba stara się jak najszybciej go złapać , tak żeby nie upadł na ziemię.
Utrudnienia poprzez zmianę komendy :  odliczania, „hop”, niewydawanie komendy, patrzenie w oczy bez komendy.

fot.svensonsan@flickr.com

3 osób dodało "Nordic walking…" do ulubionych (kto?)
Zaloguj się, aby zapisać w ulubionych
M C

M

Starachowice

Iwona Jeleń

Iwona

Pszczyna

Marta Remiszewska

Marta

Ząbki

Masz konto na portalaktywni.com?

Nie pamiętasz hasła? | Zarejestruj się

Dodaj komentarz

Nie musisz zakładać konta, żeby podzielić się swoją opinią. Dodaj komentarz już teraz.

dodaj komentarz

Dodaj komentarz

imię lub nick: *

wróć

adres e-mail: * (adres e-mail nie będzie widoczny)

wpisz tekst z obrazka *

* - pola wymagane
Polecane na Aktywni.pl
Aktywne Pojedynki
Który skoczek lepszy? Wybierz!
vs
Reklama
Reklama
Zgłoś uwagi

Zgłoś uwagi do strony Aktywni.pl