Portal Aktywni.pl korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich przyjmowanie. Zapoznaj się z naszą polityką cookies. Zamknij powiadomienie.

Aktywna strefa Forum

Zaloguj się przez Facebooka

Fitness i Siła »
Wszystkie
» Pilates dla mężczyzn: pompki
Który bardziej extreme? Wybierz!
vs


Aktywne pojedynki: zobacz rankingi zdjęć »
rozstrzygaj pojedynki
dodawaj zdjęcia
sprawdź kto wygrał

Pilates dla mężczyzn: pompki

Autor: AKTYWNI.PL  Data publikacji: 2010-02-15

Tagi: pilates, pompki

Galeria artykułu

Choć Pilates to metoda zapracowana przez mężczyznę, w naszym społeczeństwie pokutuje mit, że Pilatesa mogą trenować tylko kobiety. Nic bardziej mylnego! Z ćwiczeń tych korzystają profesjonalny rugbyści i biegacze!

Być może powodem, dla którego mężczyźni unikają zajęć Pilates jest przekonanie, że na treningu trzeba dostać zadyszki, a bez bólu nie ma postępów. Jednak przełamanie stereotypu może przynieść wymierne korzyści w postaci:

  • Poprawy sylwetki - sam trening na przyrost mięśni nie musi zaowocować poprawą ogólnej prezencji. Przeciwnie, jeśli nie ćwiczy się równomiernie wszystkich partii ciała, efekt może być dosyć komiczny.

  • Wzmocnienia kręgosłupa, co chroni od urazów i bólu pleców po całodziennej pracy przy biurku.

  • Lepszych osiągnięć sportowych - wzmocnienie centrum (czyli głębokich mięśni brzucha oraz mięśni utrzymujących kręgosłup) zaowocuje większą dynamiką, lepszą koordynacją ruchów i poprawą równowagi.

Pilates nie ma zastąpić sportu,który uprawiałeś do tej pory - ma wesprzeć twój trening. Zapoznaj się z podstawowymi zasadami Pilates. Oto, w jaki sposób można zastosować je do tradycyjnych pompek.

W Pilates każdy ruch skoordynowany jest z oddechem. W każdym ćwiczeniu etap związany z największym wysiłkiem łączy się z wydechem. Tak więc przy pompkach bierzesz wdech uginając ramiona, a wydychasz gdy je prostujesz. Nabieraj powietrza nosem i wpuszczaj je do klatki piersiowej, tak aby utrzymać stale napięty brzuch. Wydychaj powietrze ustami.

Kolejną zasada jest kontrola i precyzja. Przy pompkach całe ciało powinno być wyprostowane. Aby to osiągnąć podwiń kość ogonową w dół - zapobiegnie to zwisaniu brzucha. Panuj nad każdym ruchem i nie śpiesz się - opuszczaj się tak nisko, jak możesz. Nie prostuj też łokci do maksimum- dzięki temu twoje mięśnie będą przez cały czas napięte. Nie pochylaj też głowy. Jeśli nie jesteś w stanie wykonać w ten sposób 20 klasycznych pompek, spróbuj wersji uproszczonej:

  1. Pompki na kolanach: połóż się na brzuchu i zegnij nogi w kolanach tak, aby łydki ustawione były prostopadle do podłogi.

  2. Pompki na podwyższeniu: oprzyj ręce o niewysoką ławkę lub podest, a palce stóp o podłogę, tak, aby twoje ciało tworzyło z ziemią kont 45 stopni.

2 osób dodało "Pilates dla mę…" do ulubionych (kto?)
Zaloguj się, aby zapisać w ulubionych
Damian King

Damian

Legnica

Dariusz K

Dariusz

Warszawa

Masz konto na portalaktywni.com?

Nie pamiętasz hasła? | Zarejestruj się

Dodaj komentarz

Nie musisz zakładać konta, żeby podzielić się swoją opinią. Dodaj komentarz już teraz.

dodaj komentarz

Dodaj komentarz

imię lub nick: *

wróć

adres e-mail: * (adres e-mail nie będzie widoczny)

wpisz tekst z obrazka *

* - pola wymagane
Polecane na Aktywni.pl
Aktywne Pojedynki
Który bardziej extreme? Wybierz!
vs
Reklama
Reklama
Zgłoś uwagi

Zgłoś uwagi do strony Aktywni.pl