Portal Aktywni.pl korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich przyjmowanie. Zapoznaj się z naszą polityką cookies. Zamknij powiadomienie.

Aktywna strefa Forum

Zaloguj się przez Facebooka

Drużynowe »
Wszystkie
» Porady dla bramkarza hokejowego
Która gorzej wygląda? Wybierz!
vs


Aktywne pojedynki: zobacz rankingi zdjęć »
rozstrzygaj pojedynki
dodawaj zdjęcia
sprawdź kto wygrał

Porady dla bramkarza hokejowego

Autor: AKTYWNI.PL  Data publikacji: 2010-01-21

Tagi: bramkarstwo, bramkarz, hokej, poradnik

Galeria artykułu

Sporty uprawiane na lodzie są trudne same w sobie. Bycie bramkarzem dodatkowo wymaga wzmożonej koncentracji i wysiłku. Przedstawiamy siedem porad, które pomogą Ci stać się niepokonanym.

1.Ważnym elementem bramkarskiej praktyki jest odpowiednie przygotowanie do gry. Przed każdym treningiem lub meczem, należy porządnie się porozciągać. Istotne jest, by nogi były luźne i giętkie. Pomoże to zapobiec kontuzji i pozwoli na szybsze reakcje przy obronie.

2.Po rozciąganiu, poproś kilku zawodników, by oddali kilka prostych strzałów na bramkę z różnych odległości. Niech uderzają z prawej i lewej, podkręcając krążek, tak byś musiał poruszać się wzdłuż linii bramkowej.

3.Utrzymuj kąty. Stojąc na bramce, wyznacz sobie punkty, które pozwolą Ci się orientować w swojej pozycji. Jeśli utrzymujesz odpowiednie kąty, strzelcy nie mają gdzie zmieścić krążka. Gdy widzisz nadjeżdżającego napastnika, sprawdzaj końcem kija, gdzie z tyłu znajduje się słupek.

4.Komunikacja. Bramkarze powinni być najgłośniejsi na lodowisku. Pomagaj swojej obronie podpowiadając im jak się ustawić i gdzie znajdują się rywale.

5.Gotowość. Nigdy nie bądź zbytnio rozluźniony. Gdy przeciwnik minie linię środkową, bądź cały czas przygotowany na strzał. Nigdy nie wiadomo kiedy padnie uderzenie na bramkę. Drużyny często wybijają mocno krążek, wstrzeliwując go w strefę rywala. Często zdarza się, że leci on w kierunku bramki i brak koncentracji golkipera może doprowadzić do straty gola.

6.Przytrzymuj krążek. Gdy drużyna potrzebuje ustawić się na lodowisku, wrócić do ustawienia, możesz dać jej odpowiedni czas, zwalniając grę. Przydaje się to też, gdy przeciwnicy są „w gazie”. Możesz ich w ten sposób łatwo wybić z rytmu.

7.Nigdy się nie poddawaj. Jeśli puścisz gola, musisz natychmiast o tym zapomnieć i pozostać w pełni skoncentrowanym. Dawaj z siebie wszystko przez całą godzinę, bez względu na wynik.

Fot. David G Steadman

Jeszcze nikt nie dodał tego artykułu do ulubionych
Zaloguj się, aby zapisać w ulubionych

Masz konto na portalaktywni.com?

Nie pamiętasz hasła? | Zarejestruj się

Dodaj komentarz

Nie musisz zakładać konta, żeby podzielić się swoją opinią. Dodaj komentarz już teraz.

dodaj komentarz

Dodaj komentarz

imię lub nick: *

wróć

adres e-mail: * (adres e-mail nie będzie widoczny)

wpisz tekst z obrazka *

* - pola wymagane
Polecane na Aktywni.pl
Aktywne Pojedynki
Która gorzej wygląda? Wybierz!
vs
Reklama
Reklama
Zgłoś uwagi

Zgłoś uwagi do strony Aktywni.pl