Portal Aktywni.pl korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich przyjmowanie. Zapoznaj się z naszą polityką cookies. Zamknij powiadomienie.

Aktywna strefa Forum

Zaloguj się przez Facebooka

Indywidualne »
Jak zacząć
» Rolkowy grudzień w Chorzowie
Czyje oczy piękniejsze? Wybierz!
vs


Aktywne pojedynki: zobacz rankingi zdjęć »
rozstrzygaj pojedynki
dodawaj zdjęcia
sprawdź kto wygrał

Rolkowy grudzień w Chorzowie

Autor: AKTYWNI.PL  Data publikacji: 2013-01-03

Tagi: , indywidualne, jazda na rolkach, sport

W tym roku udało się przeprowadzić dwie duże imprezy pod szyldem I Love Rolki – pierwszą w Katowicach oraz drugą w Warszawie. Wstępne plany na rok 2012 nie zakładały żadnej kolejnej edycji warsztatów. Plany jednak uległy zmianie.

Galeria artykułu

Zima to okres, kiedy 90% rolkarzy w naszym kraju cierpi na brak miejsca do jazdy. Dzięki zaangażowaniu Stowarzyszenia Kulturalno-Sportowego „Green" oraz uprzejmości Parku Śląskiego, w Chorzowie powstało „Rolkowisko", na którym dwa razy w tygodniu wszyscy zainteresowani  mogą rozprostować swoje kości i pojeździć na wręcz idealnej nawierzchni, korzystając z rozstawionych torów do slalomu, przeszkód do jazdy agresywniej, darmowej wypożyczalni sprzętu oraz porad doświadczonych instruktorów.

Grzechem byłoby niewykorzystanie takiej okazji, dlatego też po szybkiej wymianie kilkudziesięciu e-maili z członkami ekipy I Love Rolki wybraliśmy odpowiadający wszystkim termin i skontaktowaliśmy się z osobami odpowiedzialnymi za „Rolkowisko" w Chorzowie. Pomysł przeprowadzanie zimowych warsztatów w „Kapeluszu" spotkał się z dużym zainteresowaniem, a wybrany weekend 8-9 grudnia okazał się być datą idealną.

I Love Rolki w Chorzowie były dość szczególnym wydarzeniem w historii projektu z kilku względów. Pierwszego dnia imprezy po 2 godzinach wspólnej zabawy odbyła się pierwsza „Rolkoteka". Wraz z pierwszymi dźwiękami przygotowanych przez organizatorów hitów z lat 70-80, na teren „Rolkowiska" wjechało kilkunastu mikołajów oraz różnego rodzaju innych przebierańców, którzy po krótkim czasie, wraz z pozostałymi uczestnikami utworzyli olbrzymiego węża na rolkach. Zwieńczeniem rolkoteki było wręczenie nagród za najlepsze przebrania.

Kolejną nowością na warsztatach w „Kapeluszu" były zajęcia z jazdy agresywnej na rolkach prowadzone przez Tomka Przybylika, Tomka Kwietnia oraz Pawła Jaruzalskiego. Przeszkody znajdujące się na „Rolkowisku" idealnie nadawały się do nauki pierwszych gridnów i skoków oraz,jak się później okazało, do przeprowadzanie profesjonalnych pokazów jazdy agresywnej z gościnnym udziałem Przemka Madeja, Jakuba Olejarza, Sebastiana Gruby oraz Krystiana Zarzecznego.

Podczas imprezy cały czas prowadzone były zajęcia z podstaw jazdy oraz podstaw slalomu. Śmiało możemy powiedzieć, że największa ilość osób zainteresowana była cennymi wskazówkami naszych instruktorów od Freestyle Skatingu, którzy w składzie: Ewelina Czapla, Paulina Czapla, Izabela Bednarska, Justyna Czapla, Tomasz Suwaj oraz Angelika Prucnal przez całe dwa imprezy uczyli zarówno podstaw slalomu, jak i zaawansowanych trików. W Chorzowie również po raz pierwszy odbyły się prowadzone przez Eweliną i Angelikę warsztaty ze speed slalomu, które podzielone zostały na dwie części: teoretyczną i praktyczną. Pomimo tremy naszych instruktorek, lekcja speed slalomu okazała się strzałem w dziesiątkę. Po krótkim „wykładzie" teoretycznym dotyczącym zasad rozgrywania zawodów w speed slalomie, każdy miał okazję uzyskać kilka praktycznych wskazówek dotyczących zarówno pozycji startowej jak i sposobu jak najszybszego pokonaniu toru kubeczkowego.

Konrad Tomaka (Szkółka Rolkowa „Wodzu") oraz Paweł Komosa (www.inlineacademy.pl) służyli radom wszystkim stawiającym swoje pierwsze kroki na rolkach. Znany pod pseudonimem Wodzu, zgodnie z nasza tradycją przeprowadził specjalną konkurencję przejazdu pod tyczką dla najmłodszych rolkarzy.

Wielka mieszanka rolkarzy różnego typu okazała się być bardzo produktywna. Przez cały weekend można było zobaczyć, np. Paulinę Czaplę (Powerslide FSK Team) wykonującą swoje pierwsze grindy, Mistrza Polski w jeździe agresywnej Tomka Przybylika pokonującego z wielkim trudem tor kubeczkowy oraz krakowskich freeskater'ów poznających różnice pomiędzy skokami w ustawieniu flat 4x80 a antirocker.

Na zakończenie imprezy instruktorzy I Love Rolki wręczyli nagrody osobom, które według nich poczyniły największe postępy podczas warsztatów.

Video: Przemysław Madej - http://www.youtube.com/watch?v=DA2LNbJyvak

Zdjęcia:

Kuba Urbańczyk (www.kubaurbanczyk.pl):

http://www.kubaurbanczyk.pl/kubamabloga/wpis/2012-12-11/i-love-rolki-w-kapeluszu

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.380170785407655.87932.263065103784891&type=3

 

Jeszcze nikt nie dodał tego artykułu do ulubionych
Zaloguj się, aby zapisać w ulubionych

Podziel się swoją opinią!

dodaj komentarz
przemus lewandowski

przemus

Bydgoszcz

2013-01-08 14:21

Bardzo ciekawa inicjatywa... może u nas na łuczniczce też da rade coś takiego zorganizować... skejci polski- łączcie się

Masz konto na portalaktywni.com?

Nie pamiętasz hasła? | Zarejestruj się

Dodaj komentarz

Nie musisz zakładać konta, żeby podzielić się swoją opinią. Dodaj komentarz już teraz.

dodaj komentarz

Dodaj komentarz

imię lub nick: *

wróć

adres e-mail: * (adres e-mail nie będzie widoczny)

wpisz tekst z obrazka *

* - pola wymagane
Polecane na Aktywni.pl
Aktywne Pojedynki
Czyje oczy piękniejsze? Wybierz!
vs
Reklama
Reklama
Zgłoś uwagi

Zgłoś uwagi do strony Aktywni.pl