Portal Aktywni.pl korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich przyjmowanie. Zapoznaj się z naszą polityką cookies. Zamknij powiadomienie.

Aktywna strefa Forum

Zaloguj się przez Facebooka

Indywidualne »
Wszystkie
» Roller Cup Ambra w Ożarowie dla Barana i Goss
Który brzuch piękniejszy? Wybierz!
vs


Aktywne pojedynki: zobacz rankingi zdjęć »
rozstrzygaj pojedynki
dodawaj zdjęcia
sprawdź kto wygrał

Roller Cup Ambra w Ożarowie dla Barana i Goss

Autor: AKTYWNI.PL  Data publikacji: 2013-07-16

Tagi: induwidualne, jazda na rolkach, roller cup ambra

Liderzy polskiej kadry Wojciech Baran i Aleksandra Goss triumfowali w I Roller Cup Ambra w Ożarowie Mazowieckim. To było prawdziwe święto dla miłośników jazdy na rolkach.

Galeria artykułu

W pierwszych, historycznych zawodach Roller Cup wystartować mógł każdy. Wystarczyło mieć rolki i kask. Program imprezy obejmował wyścigi dla dorosłych, młodzieży, dzieci, a nawet przedszkolaków. Rywalizacja rozegrała się na rundzie liczącej 6140 metrów, wytyczonej ulicami Ożarowa Mazowieckiego.

Najdłuższy dystans Open wynosił ponad 30 km (5 rund). Po pasjonującym finiszu najszybszy na mecie okazał się Wojciech Baran, przed Bartoszem Chojnackim (obaj Mapei BDC Ambra), a trzecie miejsce zajął Mirosław Pawelec (Zicoracing Team).

- Doskonała organizacja i znakomita atmosfera - mówił na mecie Wojciech Baran. - Ci co nie przyjechali do Ożarowa Mazowieckiego, niech bardzo żałują. Jest tu świetna runda z bardzo dobrą nawierzchnią do jazdy szybkiej na rolkach. Oby więcej właśnie takich imprez. A sam finisz? Z Bartkiem Chojnackim na co dzień jesteśmy kolegami, ale podczas walki o zwycięstwo żadnych sentymentów nie było. Cieszę się, że udało mi się wygrać po tak zaciętym pojedynku.

W rywalizacji kobiet zwyciężyła liderka Pucharu Świata Aleksandra Goss (Zicoracing Team UKS Zryw Słomczyn). Druga była Aleksandra Szymkiewicz (UKS Orlica Duszniki Zdrój), a trzecia Anita Parkot (UKS Gim Dwójka Tomaszów Lubelski)

- Za dwa tygodnie wyjeżdżam na Puchar Świata do Kolumbii, a w Ożarowie Mazowieckim miałam dobry sprawdzian przed tymi zawodami - powiedziała po wyścigu Aleksandra Goss. - Byłam ciekawa, jak wypadnie debiut Roller Cup i teraz mogę śmiało przyznać, że była to wspaniała impreza. Debiut udany. Zawody zostały zorganizowane na bardzo wysokim poziomie. Ścigało się około stu zawodników w komfortowych warunkach. To była doskonała promocja jazdy szybkiej na rolkach.

Wyścig Fitness był przejazdem na trasie liczącej prawie 12,5 km (2 rundy). Na tym dystansie wszystkie miejsca na podium przypadły zawodnikom WSR Polskater Rollerblade Warszawa. Wygrał Łukasz Warchoł, przed Tomaszem Grzybem i Przemysławem Pyzelem. Natomiast wśród kobiet triumfowała Marta Jarecka, przed Dominiką Karaś i Joanną Nowakowską (wszystkie z Warszawy). Ponadto dzieci i młodzież miały do pokonania 950 metrów, a przedszkolaki - 500 metrów.

Na najlepszych czekały atrakcyjne nagrody, wręczone podczas efektownej dekoracji I Roller Cup Ambra z udziałem współorganizatorów imprezy: burmistrza Ożarowa Mazowieckiego Pawła Kanclerza, wicestarosty Powiatu Warszawskiego Zachodniego Pawła Białeckiego oraz byłych kolarzy zawodowych Grzegorza Wajsa i Jarosława Chojnackiego.

I Roller Cup Ambra został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Miejskim w Ożarowie Mazowieckim, Powiatem Warszawskim Zachodnim, Fundacją Sport i Poland Bike. A kolejny, tym razem dwudniowy II Roller Cup, odbędzie się w weekend 21-22 września w warszawskim Wilanowie.

Więcej na www.rollercup.pl i www.facebook.com/Fundacja.Sport

Jeszcze nikt nie dodał tego artykułu do ulubionych
Zaloguj się, aby zapisać w ulubionych

Masz konto na portalaktywni.com?

Nie pamiętasz hasła? | Zarejestruj się

Dodaj komentarz

Nie musisz zakładać konta, żeby podzielić się swoją opinią. Dodaj komentarz już teraz.

dodaj komentarz

Dodaj komentarz

imię lub nick: *

wróć

adres e-mail: * (adres e-mail nie będzie widoczny)

wpisz tekst z obrazka *

* - pola wymagane
Polecane na Aktywni.pl
Aktywne Pojedynki
Który brzuch piękniejszy? Wybierz!
vs
Reklama
Reklama
Zgłoś uwagi

Zgłoś uwagi do strony Aktywni.pl