Portal Aktywni.pl korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich przyjmowanie. Zapoznaj się z naszą polityką cookies. Zamknij powiadomienie.

Aktywna strefa Forum

Zaloguj się przez Facebooka

Inne »
» Spędź wakacje inaczej niż zwykle...
Czyje oczy piękniejsze? Wybierz!
vs


Aktywne pojedynki: zobacz rankingi zdjęć »
rozstrzygaj pojedynki
dodawaj zdjęcia
sprawdź kto wygrał

Spędź wakacje inaczej niż zwykle...

Autor: AKTYWNI.PL  Data publikacji: 2011-05-11

Tagi: buggykiting, latawiec, romo

Galeria artykułu

Jeśli szukacie sportu, który da Wam sporą dawkę adrenaliny bez konieczności balansowania na krawędzi życia i śmierci, jeżeli jesteście zdecydowani na przeżycie kilku ekscytujących dni na największej plaży w Europie, gdzie niewyobrażalna przestrzeń, ogromne latawce i trójkołowe buggy pozwolą Wam „dogonić wiatr”, oznacza to, że mamy coś idealnie dla Was – BUGGYKITING!

Buggykiting polega na „żeglowaniu po lądzie lub piachu” przy pomocy wózka „buggy” i latawców pełniących rolę żagla. Sport ten dostarcza niezapomnianych wrażeń, dawkę adrenaliny (rekord świata to 133,40 km/h) i poczucie bezpieczeństwa (latawiec zawsze można puścić i przerwać jazdę). Jest to jedna z niewielu możliwości podróżowania przy pomocy sił natury.

Pierwsze wzmianki o użyciu latawca jako siły pociągowej pochodzą z XIII wieku z Chin. W 1826 roku angielski nauczyciel i wynalazca George Pocock podjął próbę  napędzania dyliżansu przy pomocy latawców. Udało mu się przejechać odległość 182 km z Bristolu do Marlborough z prędkością 32 km/h. Latawce, których użył były zbliżone budową do obecnie używanych latawców trakcyjnych. W 1990 roku Peter Lynn opracował wózek do buggykitingu w formie jaką znamy obecnie. To wydarzenie uważane jest za początek tego sportu.

Kto może uprawiać  ten sport?
Wszyscy, w każdym wieku, również  osoby niepełnosprawne. Zdarzyło nam się uczyć pięcioletnią  dziewczynkę, a najstarszymi ludźmi, o których wiemy, że uprawiają  buggykiting, są rodzice naszej koleżanki, instruktorki z Danii. Mają blisko 70 lat. W Europie Zachodniej uprawianie tego sportu przyjęło formę aktywnego wypoczynku dla całej rodziny.

Czy to bezpieczny sport?
Zdecydowanie tak. Jeśli szukacie sportu, który da Wam sporą dawkę adrenaliny bez konieczności balansowania na krawędzi życia i śmierci, to jest to. Oczywiście zdarzają się kontuzje, ale przy odrobinie rozsądku, właściwym obuwiu, kasku i ochraniaczach, jesteście praktycznie niezniszczalni. 

Jaki sprzęt jest potrzebny do uprawiania tego sportu?

Do uprawiania buggykitingu potrzebny jest wózek buggy i latawce. Odpowiedni sprzęt dobieramy w zależności od stopnia zaawansowania i celu, jaki chce się osiągnąć. Prostszy i bezpieczny dla osób początkujących lub profesjonalny, wymagający większych umiejętności, dla ludzi chcących się ścigać na regatach. Podczas wyjazdów organizowanych przez Buggykiting.pl na czas kursu pełne wyposażenie otrzymujecie w cenie szkolenia.

Gdzie się  tego nauczyć i jak zacząć?
Buggykiting.pl jest jedyną firmą w Polsce zajmującą się profesjonalną organizacją wyjazdów i licencjonowanych kursów buggykitingu. Nasze szkolenia organizujemy na duńskiej wyspie Romo. Położona na Morzu Północnym, wyspa ta jest mekką jachtingu lądowego z najszerszą plażą w Europie. Dzięki tak wspaniałym warunkom i opiece instruktora możliwe są szybkie postępy w nauce sztuki latania latawcem i jazdy na buggy. Po pełnym szkoleniu uczestnik może uzyskać licencję uprawniającą do uprawiania tego sportu na spotach używanych przez FISLY (International Federation of Sand and Land Yachting).

W programie wyjazdu nauka podstaw sztuki puszczania latawców typu powerkite, rozłożenie, złożenie, start, lądowanie, pojęcie okna wiatru i użytecznego go wykorzystania. Jak latać żeby nie plątać lin, a jak się nie uda to jak je szybko rozplątać. Po opanowaniu podstaw próbujemy użyć latawca do poruszania się na buggy.

Wyjaśnimy pojęcie kursów; ostrych, pełnych, połówek i spróbujemy zrobić pierwsze halsy. Wyjaśnimy jak zrobić zwrot i przetestujemy jak działa.

Wyjazdy na Romo odbywają się przy minimum 6-ciu chętnych osobach. Wystarczy zgłosić chęć uczestnictwa w kursie i podać preferowany termin wyjazdu, my zajmiemy się resztą. 

Terminy wyjazdów w wakacje 2010
10-17 lipca 2010
17-24 lipca 2010
7-14 sierpnia 2010
14-21 sierpnia 2010
 
Wyjeżdżamy na siedem dni. Pierwszy dzień przeznaczony jest na podróż. Pozostałe sześć dni spędzamy na uprawianiu buggykitingu na największej plaż Europy. Na wyspie nie ma takich hoteli jakie znacie z innych dotychczasowych wycieczek. Mieszkać będziemy w parterowych domkach typu fińskiego, położonych wśród wrzosowisk i sosnowych lasów wyspy. W domku do naszej dyspozycji będzie w pełni wyposażona kuchnia. Posiłki przygotowujemy sami z produktów zakupionych w Polsce lub w miejscowych mini marketach.

Dodatkowych informacji udziela:
Max Makowski
+48 501 199 027
kontakt@buggykiting.pl
www.buggykiting.pl 

Relacja video z ubiegłorocznego wyjazdu:

Jeszcze nikt nie dodał tego artykułu do ulubionych
Zaloguj się, aby zapisać w ulubionych

Masz konto na portalaktywni.com?

Nie pamiętasz hasła? | Zarejestruj się

Dodaj komentarz

Nie musisz zakładać konta, żeby podzielić się swoją opinią. Dodaj komentarz już teraz.

dodaj komentarz

Dodaj komentarz

imię lub nick: *

wróć

adres e-mail: * (adres e-mail nie będzie widoczny)

wpisz tekst z obrazka *

* - pola wymagane
Polecane na Aktywni.pl
Aktywne Pojedynki
Czyje oczy piękniejsze? Wybierz!
vs
Reklama
Reklama
Zgłoś uwagi

Zgłoś uwagi do strony Aktywni.pl