Portal Aktywni.pl korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich przyjmowanie. Zapoznaj się z naszą polityką cookies. Zamknij powiadomienie.

Aktywna strefa Forum

Zaloguj się przez Facebooka

Indywidualne »
» Sportowcy wegetarianie/weganie cz.7
Która dziennikarka sportowa piękniejsza? Wybierz!
vs


Aktywne pojedynki: zobacz rankingi zdjęć »
rozstrzygaj pojedynki
dodawaj zdjęcia
sprawdź kto wygrał

Sportowcy wegetarianie/weganie cz.7

Vege Runners
Data publikacji: 2011-12-26

Tagi: ironman triathlon, natascha badmann, triathlon, wegetarianizm, zawody Zdrowa forma

Jak mawia przysłowie, do trzech razy sztuka. Sprawdziło się ono także w 1998 roku w przypadku 31 letniej Szwajcarki Nataschy Badmann, której w trzecim podejściu udało się wygrać najcięższe zawody na świecie, 22. Hawajski Triathlon Ironman.

Galeria artykułu

Natasha była pierwszą Europejką, która wygrała te zawody. Przepłynięcie 3.8 km, przejechanie na rowerze 180 km i przebiegnięcie 42 km w 40 stopniowym upale w 9 godzin 24 minuty i 16 sekund zdecydowanie można uznać wyniki sportowy na najwyższym światowym poziomie.

„To był bieg mojego życia, triatloniście nie może przydarzyć się w życiu nic wspanialszego”, powiedziała podekscytowana Natascha po minięciu linii mety jako pierwsza. Odnosząc przełomowy w jej karierze sukces w 1998 roku, Natascha była wegetarianką z dziesięcioletnim stażem. Nawet jako dziecko Natascha nie przepadała za mięsem, dzięki czemu bez większych trudności i tęsknoty mogła wyeliminować je z diety.

Jak to możliwe, że Natascha mogła przekroczyć linię mety uśmiechnięta i wyglądając na zrelaksowaną? Jak sama twierdzi, możliwe to było dzięki trzem podstawowym filarom jej treningu, do których zalicza: trening psychiczny, trening fizyczny oraz odpowiednie pożywienie.

„Stopniowo każdy sportowiec staje się wegetarianinem”, powiedział Toni Hasler, trener i jej wieloletni przyjaciel. „Sportowiec podczas treningów stopniowo zaczyna dostrzegać współzależność pomiędzy pożywieniem, a wynikami sportowymi. Każdy, kto zaadoptuje dietę wegetariańską potrzebuje godzinę mniej snu. Organizm ludzki regeneruje się dużo szybciej bez spożywania mięsa, które zawiera zbyt wiele szkodliwych dla człowieka trujących substancji. Wśród zawodowych sportowców w wielu dyscyplinach sportowych, pożywienie wegetariańskie rozprzestrzenia się coraz bardziej.”

Natascha, Toni i ich córka uwielbiają świeże owoce, warzywa, oraz makarony razowe. Bardzo często przygotowują także danie ze słodkiej kukurydzy, będącej podstawowym pożywieniem kenijskich biegaczy podczas ich obozów treningowych. Dzięki takiej diecie nie ma obaw niedoborów, a żadne suplementy nie są potrzebne.

Od razu po treningach Natascha wypija świeży sok z marchwi i buraków wraz z łyżeczką oliwy tłoczonej na zimno. Gdziekolwiek by się nie wybierała, sokowirówka jest zawsze w jej bagażu, jak na przykład podczas pobytu w Gran Canaria, jednej z wysp kanaryjskich, gdzie Natascha wybrała się na dwa tygodnie w celu przygotowania się do Hawajskiego triatlonu.

Gdy Natascha, Toni i ich córka zapraszani są na obiad, od razu uprzedzają gospodarzy, że są wegetarianami. Jednakże, w międzyczasie większość ich znajomych także przeszła na wegetarianizm, zwłaszcza sportowcy uprawiający sporty wytrzymałościowe.

Zwycięstwo w zawodach Ironman w 1998 roku było przełomem w jej karierze. W kolejnych 7 latach Natascha wygrywała pięciokrotnie. Co więcej, Natascha Badmann uznana została przez magazyn Triathlete , triatlonistką roku 2005!

Aż trudno uwierzyć, że około 1990 roku, Natascha była sekretarką w firmie komputerowej, oraz samotną matką walczącą z nadwagą, uzależnioną od czekolady. Gdy usłyszała, że, aby zrzucić wagę powinna zacząć ćwiczyć, była temu zdecydowanie przeciwna, gdyż nie lubiła ruchu fizycznego. Jednakże Toni Hasler zaoferował jej nieco porad dotyczących ćwiczeń fizycznych. Wkrótce potem Toni stał się jej partnerem życiowym, a także trenerem.

W 2005 roku ten niesamowity duet zwyciężył Zawody Ironman w Południowej Afryce, zawody na dystansie połowy długości Ironman na Florydzie, Half-Ironman triatlon Eagleman oraz Oficjalne Mistrzostwa Świata w triatlonie Ironman odbywające się tradycyjnie na Hawajach, dając jej szósty w karierze tytuł Mistrzyni Świata.

Starty w roku 2006 Natascha także rozpoczęła fantastycznie wygrywając w marcu po raz drugi z rzędu Zawody Ironman w Południowej Afryce. Zwycięstwo przyszło jej z ogromną łatwością, pokonując drugą zawodniczkę o ponad 25 minut! Było to jej ósme zwycięstwo z rzędu. Kolejne zwycięstwo w zawodach Ironman na Hawajach w 2007 roku odebrała jej kontuzja, której doznała w trakcje startu. Pomimo potwornego bólu Natascha chciała kontynować bieg, lecz za namową trenera zgodziła się go przerwać.

Co ciekawe, Natascha w swoich startach do 2006 roku nigdy nie zajęła miejsca gorszego niż drugie. Świadczy to o jej profesjonalnym podejściu do treningów i zawodów.

Jeszcze nikt nie dodał tego artykułu do ulubionych
Zaloguj się, aby zapisać w ulubionych

Masz konto na portalaktywni.com?

Nie pamiętasz hasła? | Zarejestruj się

Dodaj komentarz

Nie musisz zakładać konta, żeby podzielić się swoją opinią. Dodaj komentarz już teraz.

dodaj komentarz

Dodaj komentarz

imię lub nick: *

wróć

adres e-mail: * (adres e-mail nie będzie widoczny)

wpisz tekst z obrazka *

* - pola wymagane
Polecane na Aktywni.pl
Aktywne Pojedynki
Która dziennikarka sportowa piękniejsza? Wybierz!
vs
Reklama
Reklama
Zgłoś uwagi

Zgłoś uwagi do strony Aktywni.pl