Portal Aktywni.pl korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich przyjmowanie. Zapoznaj się z naszą polityką cookies. Zamknij powiadomienie.

Aktywna strefa Forum

Zaloguj się przez Facebooka

Sporty walki »
Wszystkie
» Staże sztuk walki w SOTO
Który tenisista przystojniejszy? Wybierz!
vs


Aktywne pojedynki: zobacz rankingi zdjęć »
rozstrzygaj pojedynki
dodawaj zdjęcia
sprawdź kto wygrał

Staże sztuk walki w SOTO

Autor: AKTYWNI.PL  Data publikacji: 2011-10-12

Tagi: aikido, judo, karate, soto, staże, sztuki walki, treningi Sporty walki

Codzienna praktyka sztuk walki to oczywiście regularny trening w swoim Dojo (j.jap.: Dojo – miejsce ćwiczeń). Niektóre systemy, takie jak Judo czy Karate dają możliwość wymiany doświadczeń pomiędzy ćwiczącymi w różnych szkołach, miedzy innymi dzięki organizowanym zawodom sportowym.

Galeria artykułu

Aikido to nie sport. Aikido jest sztuką walki, w której nie przeprowadza się konfrontacji sportowej. Jest to dobrze poukładany system ruchów i technik defensywnych, które sprawdzają się przede wszystkim w samoobronie, dając możliwość obrony i zneutralizowania agresji głównie dzięki zasadzie nieprzeciwstawiania się.

Doświadczony Aikidoka wykorzystuje siłę i inercję ataku. Im silniejszy i im szybciej poruszający się napastnik tym lepiej. W Aikido możliwość wymiany doświadczeń pomiędzy różnymi szkołami realizowana jest właśnie dzięki organizowanym cyklicznie stażom, czy seminariom.

Staże są więc dodatkową formą treningową uzupełniającą regularny, codzienny trening w swoim Dojo. Warto brać udział w stażach. Dzięki nim oprócz nowych form i nowych technik każdy może zgłębić filozofię, poznać historię a także poznać wiele nowych i ciekawych osób. Ćwiczy się często z osobami, które nie mają dokładnie takich samych nawyków treningowych jak osoby, z którymi ćwiczy się na co dzień.

Takie spotkania pozwalają wzbogacić zakres technik, poprawić te już wykonywane, poszerzyć swoje horyzonty, ale przede wszystkim dodać solidnej motywacji, jakże potrzebnej w codziennym treningu.

Nie jest ważna szkoła Aikido, w której się ćwiczy. Również osoby na co dzień zajmujące się innymi systemami i sztukami walki zawsze są mile witane na stażach. One także mogą się czegoś dowiedzieć i nauczyć. A nierzadko, same mogą wnieść ciekawy wkład w ćwiczenia Aikido.

Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w cyklu staży sztuk walki organizowanym przez SOTO – Dalekowschodnie Centrum Kulturalno-Sportowe w Warszawie. SOTO zapewnia bardzo dobre warunki do ćwiczeń oraz tradycyjnie - wysoki poziom merytoryczny zajęć.

Więcej informacji o stażach na stronie: http://soto.waw.pl  w zakładce Staże.

Najbliższy staż sztuk walki – 22-23.X.2011 w Warszawie – prowadzący Tomasz Sowiński 5 Dan Aikido 

Jeszcze nikt nie dodał tego artykułu do ulubionych
Zaloguj się, aby zapisać w ulubionych

Masz konto na portalaktywni.com?

Nie pamiętasz hasła? | Zarejestruj się

Dodaj komentarz

Nie musisz zakładać konta, żeby podzielić się swoją opinią. Dodaj komentarz już teraz.

dodaj komentarz

Dodaj komentarz

imię lub nick: *

wróć

adres e-mail: * (adres e-mail nie będzie widoczny)

wpisz tekst z obrazka *

* - pola wymagane
Polecane na Aktywni.pl
Aktywne Pojedynki
Który tenisista przystojniejszy? Wybierz!
vs
Reklama
Reklama
Zgłoś uwagi

Zgłoś uwagi do strony Aktywni.pl