Portal Aktywni.pl korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich przyjmowanie. Zapoznaj się z naszą polityką cookies. Zamknij powiadomienie.

Aktywna strefa Forum

Zaloguj się przez Facebooka

Taniec »
» Strój w turniejach tanecznych
Które nogi lepsze? Wybierz!
vs


Aktywne pojedynki: zobacz rankingi zdjęć »
rozstrzygaj pojedynki
dodawaj zdjęcia
sprawdź kto wygrał

Strój w turniejach tanecznych

Autor: Anna Wilińska  Data publikacji: 2008-09-10

Tagi: taniec, taniec towarzyski, turniej taneczny Taniec

Galeria artykułu

Uważny obserwator tańca towarzyskiego zwraca uwagę na wiele szczegółów. Stopy, biodra, palce, ręce, postawa, mimika, układ... Uwagę przyciągają jednak nie tylko ruchy ciała, ale i  efektowne stroje, podkreślające ruchy i figurę.

Kolorowe stroje mają za zadanie wyróżnić parę tancerzy, skierować wzrok sędziów i publiczności właśnie na nich. Wybór jest dość swobodny, ale istnieją pewne ograniczenia, do których nakeżą: niestosowanie przezroczystych materiałów odkrywających intymne części ciała, nie odkrywanie ramion przez mężczyzn, nie zakładanie stringów przez kobiety, ponieważ podczas obrotów unosząca się sukienka nie może odsłonić gołych pośladków.

Załącznik 2 do Przepisów Sportowego Tańca Towarzyskiego Polskiego Towarzystwa Tanecznego dzieli stroje taneczne według czterech grup.
Do grupy I zaliczamy MALUCHY, DZIECI MŁODSZE I STARSZE, do II - JUNIORÓW MŁODSZYCH, do III JUNIORÓW STARSZYCH, MŁODZIEŻ I DOROSŁYCH (klasa E,D,C), do IV JUNIORÓW STARSZYCH (B,A), MŁODZIEŻ (klasa B,A,S), DOROSŁYCH (B,A,S), DOROSŁYCH II (B,A,S) i  SENIORÓW (E,D,C,B,A,S).

W artykule skupimy się tylko na podstawowych - ogólnych informacjach. Stroje musza oddawać charakter poszczególnych stylów (tańce standardowe i latynoamerykańskie) przez właściwy krój, który powinien być dobrany w zależności od wieku. Ważnym elementem wyglądu tancerzy jest również makijaż, odpowiednio dobrany zarówno do wieku jak i poziomu tancerzy.
Ciekawie odniesiono się do używania symboli religijnych jako ozdoby czy biżuterii. Jest to bowiem zabronione (nie odnosi sie do biżuterii osobistej). Dodatkowo Sedzia Główny może nakazać zawodnikowi zdjęcie części biżuterii lub stroju, jeśli ta stanowi zagrożenie dla tancerza lub innych zawodników. Rolę odgrywa również fryzura (zbyt skomplikowane nie są mile widziane). Tańce standardowe wymagają gładkich, klasycznych fryzur, najczęściej stosuje się kok. Tańce latynoamerykańskie pozwalają na większą swobodę.

W tańcach standardowych (walc wiedeński i angielski, quickstep, foxtrot, tango) panie ubierają się w długie, zwiewne suknie, raczej bez gorsetów; rozcięcia tak, ale nie wyżej niż za kolana. Niepożądane są również bardzo głębokie dekolty. Panowie ubierają się natomiast we frak w czarnym kolorze (ewentualnie w ciemnoniebieskim), którego krój jest różny od popularnego fraka, który najpewniej krępowałby ruchy tancerzy. Profesjonalny frak do tańca może kosztować kilka tysięcy złotych. Para tancerzy powinna mieć na sobie kolory dobrane, choć niekoniecznie identyczne. Biała koszula u panów jest najbezpieczniejsza.

Tańce latynoamerykańskie (cha-cha, rumba, samba, jive, pasodoble)  charakteryzują się zdecydowanie bardziej różnorodnymi strojami o różnych barwach. Ważne jest, by kolor ubioru partnera współgrał z kolorem ubrania partnerki. Również fason butów regulowany jest przepisami, który uzależnia ich wygląd zarówno od typu tańca jak i poziomu tancerzy.

Strój tancerzy wymaga doskonałej znajomości przepisów, inwencji i dużych nakładów finansowych. Taka inwestycja jest jednak niezbędna, by wyróżnić się podczas turniejów, podczas których pary rywalizujące ze sobą tańczą jednocześnie na parkiecie.

Jeszcze nikt nie dodał tego artykułu do ulubionych
Zaloguj się, aby zapisać w ulubionych

Podziel się swoją opinią!

dodaj komentarz

pozory

2011-08-13 01:21

Czy wie kto może gdzie można kupić taką biżuterię jak mają profejonalne tancerki an turniejach? Jet ona naprawde olniewająca, ate dźety są wyjątkowej jakośći? proszę o adresy sklów , porady! z góry dziękuje!

Włodzimierz Kubera

Włodzimierz

Warszawa

2011-10-07 23:23

Tu może coś będzie: http://http://artfashion.eu/

Włodzimierz Kubera

Włodzimierz

Warszawa

2011-10-07 23:24

http://artfashion.eu/

Masz konto na portalaktywni.com?

Nie pamiętasz hasła? | Zarejestruj się

Dodaj komentarz

Nie musisz zakładać konta, żeby podzielić się swoją opinią. Dodaj komentarz już teraz.

dodaj komentarz

Dodaj komentarz

imię lub nick: *

wróć

adres e-mail: * (adres e-mail nie będzie widoczny)

wpisz tekst z obrazka *

* - pola wymagane
Polecane na Aktywni.pl
Aktywne Pojedynki
Które nogi lepsze? Wybierz!
vs
Reklama
Reklama
Zgłoś uwagi

Zgłoś uwagi do strony Aktywni.pl