Portal Aktywni.pl korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich przyjmowanie. Zapoznaj się z naszą polityką cookies. Zamknij powiadomienie.

Aktywna strefa Forum

Zaloguj się przez Facebooka

Turystyka »
» Survival - próba samodzielności
Która ładniejsza? Wybierz!
vs


Aktywne pojedynki: zobacz rankingi zdjęć »
rozstrzygaj pojedynki
dodawaj zdjęcia
sprawdź kto wygrał

Survival - próba samodzielności

Autor: AKTYWNI.PL  Data publikacji: 2011-08-05

Tagi: jak przetrwać w dziczy, survival, surwiwal Turystyka

Męski wyjazd gdzieś w nieznane dzikie miejsce może okazać się przygodą życia, a także próbą charakteru. Bieganie po puszczy z dzidą, łapanie dzików i łowienie piranii dostarcza niezapomnianych przeżyć i pokazuje, że mimo rozwoju cywilizacji męskość to wciąż pojęcie jak najbardziej pierwotne.

Galeria artykułu

Elektroniczne gadżety wdzierają się w kolejne sfery naszego życia. I w zasadzie trudno się temu dziwić: nowoczesne technologie ułatwiają i ubarwiają codzienne życie. W okresie urlopowym proponujemy odpoczynek nie tylko od pracy, ale również od cywilizacji. Na wakacjach będziemy kierować się tylko kompasem, samodzielnie upolujemy posiłek, a noc spędzimy... pod gwiazdami!

Głównym założeniem wyjazdów w survivalowym klimacie jest udowodnienie sobie, że potrafię przetrwać w ekstremalnych warunkach. Chodzi o zgromadzenie wiedzy i wykształcenie w sobie takiego sposobu myślenia, który sprawi, że poradzimy sobie w krytycznych momentach.

Na prawdziwe szkolenie survivalowe składa się fizjologia i psychologia człowieka, umiejętności przetrwania poza cywilizacją, w obliczu klęsk żywiołowych, katastrof a nawet działań wojennych. Instruktorzy uczą jak filtrować wodę, rozniecać ogień, odróżnić rośliny jadalne od trujących. Mamy okazję przypomnieć sobie dzieciństwo, kiedy budowało się szałasy z gałęzi. Odrzucamy dobrodziejstwa cywilizacji jak GPS i kierujemy się gwiazdami i mapą.

Outdoorowe przygody to przywilej nie tylko zorganizowanych i ekskluzywnych wyjazdów dla znudzonych biznesmenów. Survivalowy wypad można zorganizować własnym sumptem dla siebie i kilku przyjaciół. Umocni to milczące, męskie porozumienie i nada innego zabarwienia miejskim imprezowym weekendom.

Prywatny survival należy dobrze zaplanować. W XXI wieku życie bez prądu i ciepłej wody wydaje się prawdziwą egzotyką, a nagła zmiana wymaga przygotowania. Nasi przodkowie mieszkali w szałasach, jednak nie popadajmy w zbytnią ascezę. Warto wziąć ze sobą nieprzemakalny namiot, ciepły śpiwór, wygodną karimatę i jeszcze kilka niezbędnych gadżetów.

Przetrwanie w ciemnym lesie z krzemieniem w ręku to przeżytek. Ma być prymitywnie, ale z głową. Bierzemy ze sobą najpotrzebniejsze rzeczy. - Survivalowe wyjazdy to fantastyczna zabawa, ale żeby można było się bawić potrzeba odpowiednich akcesoriów. Sprawny kompas, niezbędnik, latarka to absolutna podstawa, również ze względów bezpieczeństwa  – informuje Janusz Kulas specjalista ze sklepu Sport-shop.pl.

Druga sprawa to sprzęt gastronomiczny. Możemy wybrać „dary lasu” jednak lepiej wziąć ze sobą palnik na gaz, menażkę i prowiant. Przydatna będzie też podręczna apteczka. - Plecak pełen konserw i czerstwego chleba nie przyda się bez posiadania niezbędnika. Nie należy zapominać również o ostrzejszych narzędziach. Scyzoryk i nóż niewątpliwie mogłyby uratować przeciętnego mieszczucha z wielu kłopotliwych sytuacji. Nigdy nie wiemy co nas może spotkać w lesie, a scyzoryk posłuży nie tylko do smarowania chleba ale i przecinania liny i obcinania gałęzi - dodaje Janusz Kulas.

Kilka dni potu, krwi i łez, ale satysfakcja gwarantowana. Męski instynkt nie zanika tak łatwo, nawet pośród nowoczesnych aut, iphone'ów i eleganckich swetrów w serek.

Jeszcze nikt nie dodał tego artykułu do ulubionych
Zaloguj się, aby zapisać w ulubionych

Podziel się swoją opinią!

dodaj komentarz

bear

2011-08-05 11:13

To mi się podoba! Taka dzicz, tylko przyroda i dobre towarzystwo! Niczym Bear Grylls, sztuka przetrwania w trudnych warunkach

Marta Bogucka

Marta

Wrocław

2011-08-08 15:30

Przynajmniej raz do roku taka podróż w nieznane, w spartańskich warunkach przyda się każdemu, niezależnie od wieku, płci, kondycji... Polecam osobiście Bieszczady :)

Elzbieta Bathory

Elzbieta

Wrocław

2011-08-25 11:20

Nawet kwestia psychicznej odporności w przypadku całkowicie dzikich wypraw jest nieco ważniejsza :)

Neri

2011-09-06 12:31

Zawsze marzyłam o takim wyjeździe!

Michał Latay

Michał

Polska

2012-03-26 17:13

zdecydowanie polecam ! na surwiwalu wypoczniesz lepiej jak w hotelu. Możliwość obcowania z przyrodą wynagrodzi wszelkie niedogodności, może i fizycznie się zmęczysz ale wypoczywasz psychicznie.

Masz konto na portalaktywni.com?

Nie pamiętasz hasła? | Zarejestruj się

Dodaj komentarz

Nie musisz zakładać konta, żeby podzielić się swoją opinią. Dodaj komentarz już teraz.

dodaj komentarz

Dodaj komentarz

imię lub nick: *

wróć

adres e-mail: * (adres e-mail nie będzie widoczny)

wpisz tekst z obrazka *

* - pola wymagane
Polecane na Aktywni.pl
Aktywne Pojedynki
Która ładniejsza? Wybierz!
vs
Reklama
Reklama
Zgłoś uwagi

Zgłoś uwagi do strony Aktywni.pl