Portal Aktywni.pl korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich przyjmowanie. Zapoznaj się z naszą polityką cookies. Zamknij powiadomienie.

Aktywna strefa Forum

Zaloguj się przez Facebooka

Zimowe »
Wszystkie
» Szusem przez historię polskich nart - część 2
Który przystojniejszy? Wybierz!
vs


Aktywne pojedynki: zobacz rankingi zdjęć »
rozstrzygaj pojedynki
dodawaj zdjęcia
sprawdź kto wygrał

Szusem przez historię polskich nart - część 2

Autor: AKTYWNI.PL  Data publikacji: 2014-02-23

Tagi: apres ski, narciarstwo, zimowe

23 lutego o godzinie, 18.00 w miasteczku H&M Loves Zakopane, odbędzie się kolejny wieczór narciarski pod tytułem „Szusem przez historię nart”. To już druga część opowieści o dziejach polskiego narciarstwa prowadzona przez Wojciecha Szatkowskiego z Muzeum Tatrzańskiego.

Galeria artykułu

Druga część narciarskiego szusu przez historię polskich nart  to prezentacja multimedialna, która zabierze słuchaczy w świat polskiego narciarstwa z czasów pierwszych olimpijczyków. Wojciech Szatkowski przedstawi narciarzy z lat siedemdziesiątych XX wieku, czyli okresu niezwykle dobrego w historii polskich nart. Głównym bohaterem wieczornej opowieści będzie złoty medalista olimpijski i mistrz świata w skokach narciarskich Wojciech Fortuna. Reprezentant Muzeum Tatrzańskiego opowie o tym jak 19-letni skoczek z Ciągłówki w Zakopanem pokazał, że szczęście sprzyja Fortunie. Jego skok na 111 m na skoczni „Okurayama" w Sapporo był jednym z najpiękniejszych w dziejach skoków narciarskich.

Jak mówi autor prezentacji: - Zaprezentuje karierę sportową tego zawodnika, jego inne osiągnięcia oraz pozasportowe losy. Przedstawię także innych znanych w świecie polskich skoczków tamtych lat, jak: „beskidzki jastrząb" Józef Przybyła, Piotr Wala, Tadeusz Pawlusiak, Stanisław Bobak i Piotr Fijas. Nie zabraknie też i innych ciekawostek ze świata polskiego i światowego narciarstwa oraz niespodzianek - .

Jeszcze nikt nie dodał tego artykułu do ulubionych
Zaloguj się, aby zapisać w ulubionych

Masz konto na portalaktywni.com?

Nie pamiętasz hasła? | Zarejestruj się

Dodaj komentarz

Nie musisz zakładać konta, żeby podzielić się swoją opinią. Dodaj komentarz już teraz.

dodaj komentarz

Dodaj komentarz

imię lub nick: *

wróć

adres e-mail: * (adres e-mail nie będzie widoczny)

wpisz tekst z obrazka *

* - pola wymagane
Polecane na Aktywni.pl
Aktywne Pojedynki
Który przystojniejszy? Wybierz!
vs
Reklama
Reklama
Zgłoś uwagi

Zgłoś uwagi do strony Aktywni.pl