Portal Aktywni.pl korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich przyjmowanie. Zapoznaj się z naszą polityką cookies. Zamknij powiadomienie.

Aktywna strefa Forum

Zaloguj się przez Facebooka

Drużynowe »
» Taktyka w piłce nożnej
Która piękniejsza? Wybierz!
vs


Aktywne pojedynki: zobacz rankingi zdjęć »
rozstrzygaj pojedynki
dodawaj zdjęcia
sprawdź kto wygrał

Taktyka w piłce nożnej

Autor: Michał Miłkowski  Data publikacji: 2008-09-10

Tagi: piłka nożna, taktyczne, taktyka

Galeria artykułu

O wyniku meczu w dużej mierze decydują piłkarze i ich umiejętności. Osiągają oni pewien poziom po latach ciężkich treningów, dzięki czemu mogą na boisku panować nad piłką i decydować o losach spotkań. Jednakże ostateczne rozstrzygnięcia zależą również od taktyki, czyli zaplanowanego wcześniej sposobu zachowania na boisku całej drużyny i poszczególnych jej graczy. Istotnym elementem jest też ustawienie.

Taktyka często decyduje o przebiegu gry. Wielokrotnie bowiem nie wystarczy być lepszym piłkarsko, aby wygrać. Konieczna jest do tego również taktyczna mądrość.
Nie ma uniwersalnej, idealnej strategii. Jej założenia powinny być dostosowane do możliwości i predyspozycji graczy. Wielokrotnie są one modyfikowane w zależności od boiskowych wydarzeń.
Głównym celem planu gry powinno być maksymalne wykorzystanie największych atutów drużyny i talentów drzemiących w poszczególnych graczach. Jednocześnie taktyka powinna minimalizować zagrożenie wynikające ze słabości zespołu i jego członków.
Nie bez powodu powszechnie stosuje się w dzisiejszych czasach tzw. rozpracowywanie rywali, czyli przed każdym meczem trenerzy obserwują przeciwnika i analizują jego styl. Głównym celem takich działań jest redukowanie silnych stron rywala, przy jednoczesnym wykorzystaniu jego  słabości. Taktyka to sposób najlepszego przygotowania swojej drużyny, aby w pełni mogła wykorzystać drzemiący w niej potencjał i cieszyła się z kolejnego zwycięstwa.

Jeszcze nikt nie dodał tego artykułu do ulubionych
Zaloguj się, aby zapisać w ulubionych

Masz konto na portalaktywni.com?

Nie pamiętasz hasła? | Zarejestruj się

Dodaj komentarz

Nie musisz zakładać konta, żeby podzielić się swoją opinią. Dodaj komentarz już teraz.

dodaj komentarz

Dodaj komentarz

imię lub nick: *

wróć

adres e-mail: * (adres e-mail nie będzie widoczny)

wpisz tekst z obrazka *

* - pola wymagane
Polecane na Aktywni.pl
Aktywne Pojedynki
Która piękniejsza? Wybierz!
vs
Reklama
Reklama
Zgłoś uwagi

Zgłoś uwagi do strony Aktywni.pl