Portal Aktywni.pl korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich przyjmowanie. Zapoznaj się z naszą polityką cookies. Zamknij powiadomienie.

Aktywna strefa Forum

Zaloguj się przez Facebooka

Wodne »
» Test łopatek Arena Vortex Evolution hand paddle
Który piłkarz brzydszy? Wybierz!
vs


Aktywne pojedynki: zobacz rankingi zdjęć »
rozstrzygaj pojedynki
dodawaj zdjęcia
sprawdź kto wygrał

Test łopatek Arena Vortex Evolution hand paddle

Pływacy.com
Data publikacji: 2011-04-04

Tagi: arena vortex evolution hand maddle, pływanie, sprzęt do pływania, łapki do pływania, łopatki do pływania

Benjamin Franklin, którego podobizna widnieje na banknocie 100-dolarowym, zasłynął na świecie jako twórca amerykańskiej Deklaracji Niepodległości. Mało kto wie jednak o tym, że to właśnie Franklin jako pierwszy założył na swoje dłonie drewniane łopatki, dzięki którym zaczął pływać odrobinę szybciej…

Galeria artykułu

Żyjący w XVIII wieku Franklin, pasjonat pływania, drewniane wspomagacze stosował nie tylko na dłonie, ale również na stopy. Dziś mało kto pamięta o znaczeniu Amerykanina dla światowego pływania. Drewno odeszło w zapomnienie dawno, dawno temu, prawdopodobnie w momencie, gdy tworzywa sztuczne pozwoliły nadawać sobie założone przez obrabiającego kształty.

Producent sprzętu pływackiego Arena, stworzył łopatki treningowe najnowszej generacji, o wdzięcznej nazwie Vortex Evolution hand paddle. Test sprzętu rozpoczęto od tradycyjnego pierwszego rzutu oka.

Szare łopatki z bardzo charakterystycznym, czarnym, lekko „kostuchowym” odciskiem dłoni, sprawiają wrażenie ciekawej, ekstremalnej zabawki. Mnogość otworów w powierzchni łopatki umożliwia przeplecenie pasków w dowolnej kombinacji. Z trzech sposobów wiązania nam najbardziej przypadł do gustu najbardziej skomplikowany, ten z krzyżującymi się na wierzchu dłoni paskami. To ustawienie umożliwia najprecyzyjniejsze dopasowanie łopatki do dłoni, dzięki czemu ewentualne przesunięcia sprzętu w czasie pływania ograniczamy do minimum.

Paski przytrzymujące dłoń, to w przekroju rurki ze sprawiającego bardzo solidne wrażenie polipropylenu. Po miesiącu testowania w wodzie nie noszą żadnych śladów potencjalnego parcienia. Sama powierzchnia łopatki jest bardzo anatomiczna - oddaje lekko powiększony zarys pływacko ułożonej dłoni, dodatkowo jest profilowana dokładnie tak, jak wygląda przeciętna ludzka dłoń.

Łopatki Vortex służą zdecydowanie do treningu siłowego. Pociągnięcie dłoni wymusza idealne ustawienie dłoni pod wodą, dzięki czemu można bardzo fajnie i w wyolbrzymiony sposób odczuć to, jak powinniśmy prawidłowo pływać.

Pływanie w łopatkach Areny wymaga bardzo dużego zaangażowania siły, więc nie nadają się one raczej do treningu amatorskiego. Zawodnicy pragnący zwiększać swoją siłę, przy jednoczesnym poczuciu właściwej pracy rąk, będą z Vortexów bardzo zadowoleni. Po przepłynięciu zadania treningowego wykorzystującego łopatki, zawodnicy będą mieli wrażenie dobrze wykonanego zadania. I o to chyba w łopatkach treningowych chodzi.

Odrzućmy zatem łopatki Benjamina Franklina, lub inne wywodzące się bardzo bezpośrednio od wynalazku amerykańskiego polityka i poszukajmy czegoś bardziej zaawansowanego technicznie. Łapki Areny możemy zdecydowanie polecić.

Cena sugerowana przez producenta: 64,99

Jeszcze nikt nie dodał tego artykułu do ulubionych
Zaloguj się, aby zapisać w ulubionych

Masz konto na portalaktywni.com?

Nie pamiętasz hasła? | Zarejestruj się

Dodaj komentarz

Nie musisz zakładać konta, żeby podzielić się swoją opinią. Dodaj komentarz już teraz.

dodaj komentarz

Dodaj komentarz

imię lub nick: *

wróć

adres e-mail: * (adres e-mail nie będzie widoczny)

wpisz tekst z obrazka *

* - pola wymagane
Polecane na Aktywni.pl
Aktywne Pojedynki
Który piłkarz brzydszy? Wybierz!
vs
Reklama
Reklama
Zgłoś uwagi

Zgłoś uwagi do strony Aktywni.pl