Portal Aktywni.pl korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich przyjmowanie. Zapoznaj się z naszą polityką cookies. Zamknij powiadomienie.

Aktywna strefa Forum

Zaloguj się przez Facebooka

Indywidualne »
» Test okładziny Yasaka Rakza 7
Dla kogo "Złota Piłka"? Wybierz!
vs


Aktywne pojedynki: zobacz rankingi zdjęć »
rozstrzygaj pojedynki
dodawaj zdjęcia
sprawdź kto wygrał

Test okładziny Yasaka Rakza 7

Magazyn Polski Ping Pong
Data publikacji: 2010-12-09

Tagi: okładzina, ping pong, rakietka, tenis stołowy, yasaka rakza 7

Galeria artykułu

Zapraszamy do zapoznania się z testem okładziny dobrze znanej japońsko-szwedzkiej firmy Yasaka. Producent ten rozpoczął swoją działalność już w roku 1947.

Firma Yasaka swoją popularność zawdzięcza w głównej mierze udanym kontraktom ze znakomitymi graczami takimi jak: Jean-Philippe Gatien, Ulf  "Tickan" Carlsson czy aktualny  mistrz  olimpijski Ma Lin. Zawodnicy ci mając do dyspozycji bardzo dobry jakościowo sprzęt i udanie reklamowali tą firmę.
 
Deski Yasaki zasłynęły z bardzo dobrego wykonania, zaś okładziny, a w szczególności Mark V rywalizowały z bardzo popularną wówczas Butterfly Sriver o prymat na rynku. Tym razem bój o dominację wśród okładzin stoczą Yasaka Rakza 7 z Tenergy 05. 
 
Yasaka Rakza 7 podczas gry:
 
Wszystkie okładziny, które posiadają ten nowy rodzaj podkładu, charakteryzują się nietypowymi właściwościami. Niespotykana parabola lotu piłki i inne czucie przy uderzeniu powodują początkowo spore problemy podczas gry. Nie należy zrażać się z tego powodu, wystarczy się do niej przyzwyczaić. Dopiero po kilku, a nawet kilkunastu godzinach gry da się przwyczaić do Yasaki Rakza 7. Okładzina odwdzięczy się za to znakomitymi właściwościami gry.

Z całą odpowiedzialnością można stwierdzić, że Yasaka Rakza 7 posiada najwyższy parametr rotacji spośród dostępnych okładzin, nawet zauważalnie wyższy niż posiada Tenergy 05. Natomiast jeśli chodzi o szybkość, to tylko nieznacznie jej ustępuje. Dzięki tym właściwościom, piłka po uderzeniu top spinowym posiada bardzo agresywną, płaską parabolę lotu. Jeśli tylko czysto trafimy piłkę przeciwnik ma olbrzymie problemy z odbiorem. Bardzo dziwne, ale dobre czucie piłki sprzyja znakomitej kontroli podczas tego uderzenia.

Równie dobrze gra się wymianę kontr-topspinową. W przypadku innych uderzeń również nie można mieć najmniejszych zastrzeżeń (blok, półwolej, zbicie). Natomiast sporo problemu przysparza zawodnikom przebicie i uderzenia obronne. Duża twardość i przyczepność okładziny sprawiają, że jest bardzo wrażliwa na przychodzącą rotację.
 
Podsumowanie:
 
Yasaka Rakza 7 posiada wyczuwalnie lepszą rotację od wszystkich dostępnych na rynku okładzin z tradycyjną powierzchnią. Jak na tak szybką i rotacyjną okładzinę ma znakomitą kontrolę. Okładzina jednak nie jest łatwa do ogrania. Trzeba poświęcić jej dużo czasu, by się do niej przyzwyczaić. Z tych względów polecić ją można bardziej zaawansowanym zawodnikom, grającym przynajmniej na poziomie drugiej ligi.

Rakza 7 najlepiej sprawdzi się w grze przy stole, choć gra w półdystansie z bardziej miękkimi deskami również nie będzie problemem. Niektórym zawodnikom może przeszkadzać jej wysoka waga. Dobrym rozwiązaniem będą wtedy lekkie deski, dzięki czemu środek ciężkości rakietki przesunie się do przodu, a tym samym będziemy mogli nadać piłce jeszcze większą rotację. Yasaka po raz kolejny udowodniła, że jest czołowym producentem i stworzyła okładzinę, która z pewnością udanie rywalizować będzie  z produktami firmy Butterfly.

Jeszcze nikt nie dodał tego artykułu do ulubionych
Zaloguj się, aby zapisać w ulubionych

Podziel się swoją opinią!

dodaj komentarz

Marudi

2011-09-05 15:14

Okładzina jest w miare dobra ale po 2 treningach wyskoczyly mi "purchle"... takze nie polecam tej okladziny nikomu :) VAMOS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Masz konto na portalaktywni.com?

Nie pamiętasz hasła? | Zarejestruj się

Dodaj komentarz

Nie musisz zakładać konta, żeby podzielić się swoją opinią. Dodaj komentarz już teraz.

dodaj komentarz

Dodaj komentarz

imię lub nick: *

wróć

adres e-mail: * (adres e-mail nie będzie widoczny)

wpisz tekst z obrazka *

* - pola wymagane
Polecane na Aktywni.pl
Aktywne Pojedynki
Dla kogo "Złota Piłka"? Wybierz!
vs
Reklama
Reklama
Zgłoś uwagi

Zgłoś uwagi do strony Aktywni.pl