Portal Aktywni.pl korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich przyjmowanie. Zapoznaj się z naszą polityką cookies. Zamknij powiadomienie.

Aktywna strefa Forum

Zaloguj się przez Facebooka

Fitness i Siła »
» Trening wibracyjny i jego popularność
Która ma piękniejsze włosy? Wybierz!
vs


Aktywne pojedynki: zobacz rankingi zdjęć »
rozstrzygaj pojedynki
dodawaj zdjęcia
sprawdź kto wygrał

Trening wibracyjny i jego popularność

Autor: AKTYWNI.PL  Data publikacji: 2013-03-18

Tagi: fitness, mięśnie, siła

Trening wibracyjny zyskuje coraz większe grono fanów. Już nie tylko gwiazdy doceniają jego właściwości. Co takiego ma w sobie ta forma aktywności?

Galeria artykułu

Troszkę o historii...

Trening wibracyjny zawdzięczamy...radzieckim kosmonautom. To właśnie u nich, za pomocą specjalnych drgań, niwelowano zanik mięśni, który był elementem nieodłącznym przebywania w stanie nieważkości. Następnie, ten rodzaj treningu wykorzystywano wśród profesjonalnych sportowców, by ostatecznie wyjść z nim do szerokiej rzeszy odbiorców.

Co daje taki trening

Dlaczego taka forma aktywności zyskuje coraz większą popularność? Wykonywane na specjalnej platformie ćwiczenia gwarantują pracę wszystkich partii mięśni. Wytwarzane przez specjalistyczny sprzęt wibracje przenoszą się na mięśnie i ścięgna. Włókna mięśniowe zmuszone są do silnego skurczu, porównywalnego do tego, który wytwarza się w czasie intensywnego treningu siłowego. Co ważne, taki trening można stosować na mięśnie rozluźnione. Wtedy, pojawiające się wibracje przypominają masaż, który, jak wiadomo, ma działanie rozluźniające. Wykonywanie ćwiczeń w różnych pozycjach sprawia, że efekty są widoczne we wszystkich partiach ciała. Ponadto, trening wibracyjny usprawnia krążenie.

Bardzo ważny jest fakt, że tego rodzaju aktywność dopasowana jest do każdego ćwiczącego. Zgodnie z naszymi zapotrzebowaniami możemy wykonać niezwykle efektywny trening. Na początku ćwiczenia na platformie mają mniejszą intensywność, by z czasem, stopniowo, zwiększać nasilenie. Na każdy zestaw ćwiczeń powinniśmy poświęcić 30, 45, 60 sekund. Pełen trening powinien być wykonywany nie więcej niż 3 - 4 razy w tygodniu. Każda sesja - ok. 10 minut spędzonych na platformie.

Trening wibracyjny prowadzi do wzrostu siły oraz wytrzymałości mięśni. To również ruch, który wzmacnia tkankę kostną, a tym samym zapobiega osteoporozie. Jest to również sposób na świetne ukrwienie.

Kiedy trenować nie można?

Trening wibracyjny to aktywność nie dla wszystkich. Są schorzenie, które uniemożliwiają taki rodzaj aktywności. Choroby serca, migreny, cukrzyca, przepuklina, padaczka, nowotwory - tego typu dolegliwości to przeszkoda do wykonywania treningu wibracyjnego.

Jeszcze nikt nie dodał tego artykułu do ulubionych
Zaloguj się, aby zapisać w ulubionych

Podziel się swoją opinią!

dodaj komentarz
przemus lewandowski

przemus

Bydgoszcz

2013-03-19 13:34

Może kiedyś spróbuję, na razie nie miałem okazji ale jakoś do mnie to nie przemawia ;)

Olka Joh

Olka

Toruń

2013-03-25 07:55

Ja próbowałam i powiem że ciekawe doznanie.

2017-07-03 12:02

Zapraszamy na www.sklepaktywnych.pl. Duży wybór platform wibrujących w dobrych cenach.

Masz konto na portalaktywni.com?

Nie pamiętasz hasła? | Zarejestruj się

Dodaj komentarz

Nie musisz zakładać konta, żeby podzielić się swoją opinią. Dodaj komentarz już teraz.

dodaj komentarz

Dodaj komentarz

imię lub nick: *

wróć

adres e-mail: * (adres e-mail nie będzie widoczny)

wpisz tekst z obrazka *

* - pola wymagane
Polecane na Aktywni.pl
Aktywne Pojedynki
Która ma piękniejsze włosy? Wybierz!
vs
Reklama
Reklama
Zgłoś uwagi

Zgłoś uwagi do strony Aktywni.pl