Portal Aktywni.pl korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich przyjmowanie. Zapoznaj się z naszą polityką cookies. Zamknij powiadomienie.

Aktywna strefa Forum

Zaloguj się przez Facebooka

Zimowe »
» Zabawy na śniegu
Która gorzej wygląda? Wybierz!
vs


Aktywne pojedynki: zobacz rankingi zdjęć »
rozstrzygaj pojedynki
dodawaj zdjęcia
sprawdź kto wygrał

Zabawy na śniegu

Autor: AKTYWNI.PL  Data publikacji: 2009-12-15

Tagi: airboard, bikeboard, skifox, snowbike, snowkite, snowmobile, snowscoot, snowtubing, speed riding, sporty zimowe

Galeria artykułu

Rodzina sportów zimowych powiększa się o coraz ciekawsze dyscypliny. Obok klasycznych nart, łyżew i sanek producenci raczą nas całkiem nowymi krzyżówkami sprzętów łączących w sobie różne elementy znane wcześniej w innych dyscyplinach dając więcej możliwości zjeżdżania z ośnieżonych stoków. To coś zdecydowanie dla tych, którzy poszukują nowych wrażeń na stoku i lubią poszaleć na śniegu.

Jeśli ktoś przez kilka lat nie jeździł zimą w góry, może się bardzo zdziwić widokiem dziwacznych śnieżnych pojazdów i tzw. fun-adrenalinowych atrakcji. Bo tak się nazywa popularnie te nowe formy rekreacji na śniegu, które jeszcze nie zyskały sobie miana poważnych dyscyplin sportowych. Jazda na tych sprętach nie wymaga wielogodzinnego treningu jest więc idealna dla dzieci i dla tych, którzy nigdy nie mieli ochoty lub okazji nauczyć się jazdy na nartach albo snowboardzie.

Skifox to pojazd łączący jazdę na nartach i sankach. Jazda przypomina zjeżdżanie na nartach tyle, że w pozycji siedzącej. Skifox składa się z jednej krótkiej narty carvingowej o długości 130 cm i siedzenia z amortyzacją. Jest pozbawiony kierownicy a kieruje się nim balansując ciałem. Dodatkowo na nogi zakłada się małe narto-płozy.

Snowbike, czyli rower na nartach to rower śnieżny z narto-płozami zamiast kół. Tak, jak rower ma siedzenie, ramę i kierownicę, jednak zamiast kół ma krótkie narty. Dodatkowo na ngi zakłada się małe narto-płozy.

Snowscoot jest krzyżówką BMX-a i snowboardu. Analogicznie jak w przypadku snowbike'a wyposażony jest w kierownicę, a zamiast kół ma deski. Tylna deska jest trochę dłuższa od przedniej, która jest ruchoma. Na snowscootach wykonuje się ewolucje podobnie jak w innych sportach deskowych.

Bikeboard to pojazd wielofunkcyjny - wystarczy podmienić części i możemy się cieszyć jazdą zarówno po śniegu, jak i asfalcie, trudniejszym nierównym terenie i ...wodzie. Zimowa wersja przypomina snowscoot, ale daje więcej możliwości jazdy carvingowej.

Snowtubing to jazda na sankach nowej generacji. Stare konstrukcje z metalu i drewna ustąpiły gumowym pontonom. 

Snowkite to jeden z nowych sportów hybrydowych. Łączy w sobie kitesurfing, snowboard i narciarstwo. Można go uprawiać wszędzie - wystarczy latawiec, deska, śnieg i wiatr.

Snowmobile skuter śnieżny jest coraz częściej oferowany przez górskie ośrodki wypoczynkowe zamiast tradycyjnych już nart i snowboardu. Skutery wyposażone są w płozy oraz gąsienice, dzięki czemu jest idealny na trudne, górskie trasy.

Speed riding nazywany również speed flying, łączy w sobie dwie, z pozoru zupełnie odmienne pasje: przyziemne narciarstwo i podniebne paralotniarstwo. Wymyślili go spadochroniarze, którzy szukali alternatywy dla narciarstwa i urozmaicili je poprzez dodanie specjalnego skrzydła, budową przypominającego, to używane przez paralotniarzy. Jest nieco mniejsze oraz specjalnie dostosowane i zoptymalizowane do potrzeb speed ridingu.

Airboard to nadmuchiwane sanki o wymiarach ok. 120 x 170 cm z dwoma uchwytami po obu stronach. Można na nich rozgrywać różne konkurencje sportowe – wyścig lub slalom. Wystarczy chwycić je mocno w ręce, rozpędzić się i rzucić się na nie brzuchem. Są tak skonstruowane, że podczas skoku nie odczuwa się żadnego ucisku na brzuch czy klatkę piersiową.

2 osób dodało "Zabawy na śnie…" do ulubionych (kto?)
Zaloguj się, aby zapisać w ulubionych
Adam Aktywny

Adam

Warszawa

Anna Aktywna

Anna

Warszawa

Masz konto na portalaktywni.com?

Nie pamiętasz hasła? | Zarejestruj się

Dodaj komentarz

Nie musisz zakładać konta, żeby podzielić się swoją opinią. Dodaj komentarz już teraz.

dodaj komentarz

Dodaj komentarz

imię lub nick: *

wróć

adres e-mail: * (adres e-mail nie będzie widoczny)

wpisz tekst z obrazka *

* - pola wymagane
Polecane na Aktywni.pl
Aktywne Pojedynki
Która gorzej wygląda? Wybierz!
vs
Reklama
Reklama
Zgłoś uwagi

Zgłoś uwagi do strony Aktywni.pl