Portal Aktywni.pl korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich przyjmowanie. Zapoznaj się z naszą polityką cookies. Zamknij powiadomienie.

Aktywna strefa Forum

Zaloguj się przez Facebooka

Sporty walki »
KSW
» Zawodnicy MMA - Mariusz Pudzianowski
Która fryzura gorsza? Wybierz!
vs


Aktywne pojedynki: zobacz rankingi zdjęć »
rozstrzygaj pojedynki
dodawaj zdjęcia
sprawdź kto wygrał

Zawodnicy MMA - Mariusz Pudzianowski

Autor: Robert Lamparski  Data publikacji: 2009-10-20

Tagi: ksw, mariusz pudzianowski, mma, pudzian, strongman Sporty walki

Galeria artykułu

Najlepszy Strongman w całej historii tego sportu. Ośmiokrotny Mistrz Polski Strongman. Sześciokrotny Mistrz Europy Strongman w latach 2002, 2003, 2004, 2007, 2008 i 2009. Pięciokrotny Mistrz Świata Strongman w latach 2002, 2003, 2005, 2007 i 2008. Trzykrotny Drużynowy Mistrz Świata Par Strongman w latach 2003, 2004 i 2005. Zwycięzca i finalista niezliczonej liczby innych zawodów siłaczy.

Pierwszy start Mariusza Pudzianowskiego w zawodach strongman odbył się 1 maja 1999 w Płocku. Jest zrzeszony w światowej federacji siłaczy WSMC (The World Strongman Cup Federation).  Zdobył, wraz z Jarosławem Dymkiem, na Drużynowych Mistrzostwach Świata Par Strongman 1999 dla Polski pierwszy w historii medal, w sporcie strongman. Jest pierwszym i dotychczas jedynym Polakiem, który zdobył tytuł Najsilniejszego Człowieka Świata. Był pierwszym człowiekiem spoza USA i Europy Zachodniej, który zdobył ten tytuł. Mariusz Pudzianowski posiada wprost idealne predyspozycje fizyczne i psychiczne do uprawiania tego typu sportu. Jest zawodnikiem wysokim, o niezwykłej wytrzymałości, bardzo silnym oraz nadzwyczaj szybkim.

Ponadto jest sportowcem niespotykanie walecznym, walczącym zawsze do samego końca. Ustanowił wielokrotnie rekordy świata w konkurencjach Strongman. W uznaniu dla nadzwyczajnej waleczności Mariusza, Amerykanie nadali mu pseudonim Dominator. Ostatecznie jednak utrwalił się pseudonim Pudzian. Od swego debiutu, jako Strongman, zwiększał swoją imponującą muskulaturę i masę ciała ze 125 kg, do obecnych 142 kg. W czasie pobytu w zakładzie karnym nie brał udziału w zawodach, m.in. nie mógł uczestniczyć w Mistrzostwach Europy Strongman 2001 i Mistrzostwach Świata Strongman 2001. Został Mistrzem Super Serii w sezonach 2003/2004, 2005, 2006 i 2007. Wziął udział trzykrotnie w elitarnych zawodach siłaczy Arnold Strongman Classic, w latach 2003, 2004 i 2006.

Od 2005 r., wzorem innych wybitnych Strongmanów, organizuje własny cykl dorocznych zawodów siłaczy zwanych Pojedynkiem Gigantów. Zawody rozgrywane są na początku roku, w Łodzi. 14 września 2008 r. na Mistrzostwach Świata Strongman 2008, pomimo kontuzji, pokonał barierę czterech tytułów Mistrza Świata Strongman i tym samym stał się pierwszym i jedynym w świecie zawodnikiem posiadającym pięć tytułów Najsilniejszego Człowieka Świata. Największym rywalem Mariusza na światowych arenach jest Litwin, Žydrūnas Savickas, natomiast w obrębie własnej federacji Amerykanin, Derek Poundstone, który jest zdeterminowany, aby odebrać Mariuszowi tytuł mistrza świata. 28 lutego 2009 r., podczas Piątego Pojedynku Gigantów, doznał zerwania bicepsa i w wyniku tej kontuzji został na kilka miesięcy wyłączony z zawodów. W marcu 2009 r. został poddany operacji z wykorzystaniem nowatorskiej metody wszczepiania komórek macierzystych w chore tkanki.

Wymiary ciała:
•    biceps: 56 cm
•    kark: 54 cm
•    obwód pasa: 92 cm
•    obwód uda: 80 cm
•    waga: 142 kg
•    wzrost: 186 cm
•    obwód klatki piersiowej: 148 cm
•    obwód przedramienia: 45 cm

Rekordy życiowe:
•    wyciskanie leżąc: 290 kg
•    przysiad ze sztangą: 380 kg
•    martwy ciąg: 415 kg

Obecnie Mariusz Pudzianowski podpisał kontrakt na walkę z Marcinem Najmanem na zasadach MMA na dwunastej Konfrontacji Sztuk Walki, która odbędzie się 11.XII.2009 roku na Torwarze.

1 osób dodało "Zawodnicy MMA …" do ulubionych (kto?)
Zaloguj się, aby zapisać w ulubionych
Beata Milowska

Beata

Nowy Sącz

Masz konto na portalaktywni.com?

Nie pamiętasz hasła? | Zarejestruj się

Dodaj komentarz

Nie musisz zakładać konta, żeby podzielić się swoją opinią. Dodaj komentarz już teraz.

dodaj komentarz

Dodaj komentarz

imię lub nick: *

wróć

adres e-mail: * (adres e-mail nie będzie widoczny)

wpisz tekst z obrazka *

* - pola wymagane
Polecane na Aktywni.pl
Aktywne Pojedynki
Która fryzura gorsza? Wybierz!
vs
Reklama
Reklama
Zgłoś uwagi

Zgłoś uwagi do strony Aktywni.pl