Portal Aktywni.pl korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich przyjmowanie. Zapoznaj się z naszą polityką cookies. Zamknij powiadomienie.

Aktywna strefa Forum

Zaloguj się przez Facebooka

Aktywny Klub Speleoklub Tatrzański Zakopane_logo

Speleoklub Tatrzański Zakopane

Kontakt z klubem
Miasto Zakopane
Ulica Kasprusie 4c/2
E-mailkontakt@speleoklubtatrzanski.…
WWWhttp://www.speloklubtatrzansk…
Dyscypliny (2):
Alpinizm Wspinaczka

Liczba aktywnych w klubie: 1

O klubie

W listopadzie 1951 roku powstało przy Zarządzie Oddziału PTTK w Zakopanem Koło Jaskinioznawcze, które skupiło wokół Stefana Zwolińskiego i Edwarda Winiarskiego grupę entuzjastów chodzenia po jaskiniach. Poza wyżej wymienionymi, członkami założycielami zostali również: Kazimierz Cabała, Karol Chabowski, Leszek Ćwiertniak, Teofil Gibała, Władysław Habil, Marian Hyziński, Roman Krzysiak, Edmund Kossobudzki, Zbigniew Jaworski, Tadeusz Schiele i Leszek Wasylkowski.Taki był poczatek historii poznawan… więcej

W listopadzie 1951 roku powstało przy Zarządzie Oddziału PTTK w Zakopanem Koło Jaskinioznawcze, które skupiło wokół Stefana Zwolińskiego i Edwarda Winiarskiego grupę entuzjastów chodzenia po jaskiniach. Poza wyżej wymienionymi, członkami założycielami zostali również: Kazimierz Cabała, Karol Chabowski, Leszek Ćwiertniak, Teofil Gibała, Władysław Habil, Marian Hyziński, Roman Krzysiak, Edmund Kossobudzki, Zbigniew Jaworski, Tadeusz Schiele i Leszek Wasylkowski.Taki był poczatek historii poznawania tatrzańskich podziemi, która swój poczatek bieże od Jaskini Kasprowej Niżniej aż po Śnieżna Studnię i Siwy Kocioł.
Speleoklub Tatrzański jest spadkobiercą historii powyższego Koła i od 60 lat zrzesza w swoich kręgach ludzi dla których jaskinie są jedną z największych pasji.
W ostatnich latach przyjętym mottem klubu są słowa:

"Jaskinie odkryły przed nami najskrytsze swoje tajemnice, dały nam najwyższe i najgłębsze zarazem, osiągalne na tym świecie, wrażenia. Ale i pochłonęły nas zupełnie: wszystkie siły, najlepsze myśli nasze, zapał, zdolność, uczucia - oddaliśmy im bez zastrzeżeń. Całą młodość naszą przeżyliśmy w jaskiniach, lub z myślą o jaskiniach.
Jaskinie rozpaliły w sercach naszych przepotężny ogień namiętności, największego skarbu, danego człowiekowi. Bo tylko wielka namiętność potrafi oderwać życie człowieka od szarzyzny bytowania i podnieść je ku wyżynom, skąd widać już jasne zorze nieśmiertelności..." Parafraza Roman Kordys

Zapraszamy serdecznie!! mniej

1 osób dodało "W listopadzie …" do ulubionych (kto?)
Zaloguj się, aby zapisać w ulubionych
Jaga Trojan

Jaga

Zakopane

Podziel się swoją opinią!

dodaj komentarz
Jaga Trojan

Jaga

Zakopane

2011-04-03 09:20

Powinno być: www.speleoklubtatrzanski.pl :)

Masz konto na portalaktywni.com?

Nie pamiętasz hasła? | Zarejestruj się

Dodaj komentarz

Nie musisz zakładać konta, żeby podzielić się swoją opinią. Dodaj komentarz już teraz.

dodaj komentarz

Dodaj komentarz

imię lub nick: *

wróć

adres e-mail: * (adres e-mail nie będzie widoczny)

wpisz tekst z obrazka *

* - pola wymagane
Zgłoś uwagi

Zgłoś uwagi do strony Aktywni.pl