Portal Aktywni.pl korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich przyjmowanie. Zapoznaj się z naszą polityką cookies. Zamknij powiadomienie.

Aktywna strefa Forum

Zaloguj się przez Facebooka

Handstand Tutorial

Opis:

1.Osobiście polecam ćwiczenia z miejsca tak jak będzie dalej pokazane. Rączki, które później pokaże, można kupić w sklepach sportowych bądź na Allegro ( ja kupiłem w go sporcie, dałem troszkę więcej niż na Allegro ale przynajmniej mam 100% pewności, że się nie będą ślizgać ani się nie załamią, nike to nike:)

2. Pierwszy przedstawiony sposób na stanie przy drabince w stylu lekcji WF'u, mimo iż nie lubię tego sposobu, zdecydowałem się go Wam pokazać, żebyście w razie czego wiedzieli na co zwrócić uwagę.
a) kontrola zamachu ( nie ma być zbyt mocny. Jak poznać, że za mocny? Przywalicie piętami o drabinki i zaboli:)ew odbije Was i tyle ze stania.
b) jak już staniecie, wypadałoby przyjąć pionową postawę, więc powoli trzymając nogi złączone i balansując dłońmi dla utrzymania równowagi wyprostowane nogi ciągniemy do przodu ( czyli przed siebie).
c) NIE WOLNO ZGINAĆ NÓG W KLANACH! Zgięte nogi automatycznie lecą do do ziemi. Zobaczmy...

3. to było nie tyle z zamachem, co z jednej nogi:) możecie zauważyć, że jak już jedna noga zetknęła się z drabinką cały ruch zwolni tempo i jet co celowe. Im wolniej tym większa kontrola i łatwiej przesunąć drugą nogę i potem już je połączyć i doprowadzić do podobnej pozycji:) to samo można zrobić i bez drabinek... zobaczymy

4. W tej najfajniejszej wersji ( i mojej ulubionej) mamy największą kontrolę nad całością. i najładniejszy efekt po udanym wykonaniu. Jest to jeden z tych trików, które sobie po prostu wyćwiczyłem ( normalnie bym powiedział wyskakałem ale to już chyba nie ta dziedzina).
Czego potrzebujemy? Silnych rąk, rozciągniętego ciała. Ważne, żebyście mogli stanąć w pozycji z wyprostowanymi nogami i rękoma na ziemi, jak ktoś nie może to głowa do góry można zawsze zrobić z nogami w lekkim rozkroku.
Cały bajer polega na tym żeby "osadzić" ciężar ciała na rękach...a potem powoli dążyć do celu:]

5. Stawiamy ręce ( palce skierowane przed siebie)
Powoli pochylamy się na ręce. Następnie przenosimy ciężar ciała jednocześnie podnosząc nogi i lekko zginając ręce ( z wyprostowanymi chyba nie da rady...chyba jeszcze sprawdzę).
Unosimy nogi ( złączone, wyprostowane) do góry z jednoczesnym wyprostem rąk.

6. Teraz załóżmy, że mamy małe wątpliwości, czy aby na pewno potrafimy ten trik, a jak to sprawdzić? Zrobimy go jeszcze raz... ale dla utrudnienia bez lądowania.

7. No to hop w dół. Robimy dokładnie to samo co w " tamtą stronę" z tym, że odwrotnie: nogi opadają to ręce się zginają ( zapamiętać!!!). Nogi w górę to i ręce prostujemy.

8. Można jeszcze dorzucić to. Tutaj jedna różnica jest taka, że razem z uginaniem rąk i opuszczeniem nóg w tym czasie wysuwamy głowę do przodu ... i zatrzymujemy opadanie nóg jak jesteśmy już całym ciałem równolegle do podłoża.

9. Zakładam, ze każdy z Was widział jak David Belle albo Sebastian Foucan wbija się na jakiś duży budyneczek i łapie dwie raile ( z ang. rurki) i od tak staje sobie na rękach...zakładam też, że tak jak i mi Wam też by się chciało powtórzyć ich wyczyn:)
a) Pytanie 1: z skąd wytrzasnąć takie rurki?
Odpowiedź" ze sklepu ( ew znaleźć dwie ławki tak jak i ja na jednym swoim samplu. Ew na moście można poszukać czegoś a'la obręcze przy zejści dla inwalidów.
A co ze sklepu? o właśnie to:
Model, który ja posiadam nazywa się Nike Push-up Grips i można go kupić przez Internet.
b) Pytanie 2: No fajnie ale co można z tym zrobić?
Odpowiedź: po ułożeniu tych gripów o tak: Emulujemy sobie profesjonalny ( ale amatorski) przyrząd gimnastyczny:) i możemy zrobić tak....

A jak ułożymy np tak... to mamy atrapę barierek z kątem 90 stopni czyli dokładnie taka jakiej używał Belle czy Foucan i możemy zrobić coś takiego...
UWAGA!!! Atrapa tych barierek ma jedną zasadniczą wadę... wysokość...nawet jeśli zrobicie to co ja przed chwilą to nie macie gwarancji, że powtórzycie to z sukcesem na prawdziwych barierkach bo są wyższe i uwierzcie mi na słowo to zmienia bardzo dużo.
Ostatnia moja rada... ćwiczcie ręce ile tylko możecie, pompki to sama przyjemność. Stawajcie na ręce wszędzie tam gdzie możecie i tam gdzie wypada.

Dyscypliny: Gimnastyka

Tagi: hand, stand, amazing, tutorial, handstand, parkour, break, dance, breakdance, bboy, how, to, handstanding, lesson, learn, stanie, na, rekach, rękach

Jeszcze nikt nie dodał tego filmu do ulubionych
Zaloguj się, aby zapisać w ulubionych

Masz konto na portalaktywni.com?

Nie pamiętasz hasła? | Zarejestruj się

Dodaj komentarz

Nie musisz zakładać konta, żeby podzielić się swoją opinią. Dodaj komentarz już teraz.

dodaj komentarz

Dodaj komentarz

imię lub nick: *

wróć

adres e-mail: * (adres e-mail nie będzie widoczny)

wpisz tekst z obrazka *

* - pola wymagane
Zgłoś uwagi

Zgłoś uwagi do strony Aktywni.pl